На Мальдівах затримали підозрюваних у викраденні журналіста-розслідувача

minivannews.com

В.о. директора Азійсько-Тихоокеанської філії медіаорганізації Джейн Вортінгтон (Jane Worthington) схвально сприйняла новину. Однак, за її словами. це не наблизило мальдівську медіаспільноту та родину зниклого безвісті журналіста до головного – інформації, де він перебуває. Про це з посиланням на поліцію Мальдівських островів повідомила Міжнародна федерація журналістів (IFJ).

Силовики відмовилися розповісти подробиці чи навіть назвати імена арештованих. Публічно відомо тільки те, що двоє підозрюваних 22-річного, а третій – 24-річного віку.

Кримінальний суд дозволив утримувати їх під наглядом усього на мінімально короткий термін - від 5 до 7 днів. Це ставить під сумнів ефективність поліцейської акції.

МФЖ, Мальдівська асоціація журналістів (MJA) та Південно-Азійська мережа солідарності медіа (SAMSN) настирливо домагалися від уряду острівної держави прискорити розслідування, задіяти усі необхідні ресурси та у міру можливостей оприлюднювати інформацію.

Однак, схоже, що правоохоронні органи досі навіть не мають чіткої версії того, що сталося з журналістом і де шукати кінці скоєного злочину. Так, високопоставлений поліцейський чиновник обмежився заявою, що «Рілмана могли викрасти».

Натомість редакція Malvin News, з якою співпрацював Ахмед, вже зібрала докази на підтвердження саме цієї версії.

Незалежна комісія неурядової  організації Мальдівська демократична мережа (MDN) оприлюднила доповідь, що містить висновок стосовно «можливого стеження» за журналістом двох радикальних столичних банд.

28-річний Рілван – відомий журналіст- розслідувач. Він критикував місцевих політиків та ісламістів. Оприлюднив опублікував матеріал про погрози смертю понад десятьом своїм колегам. Раніше повідомляв про мальдівських бойовиків, які воюють у Сирії.

Як писав Media Sapiens, родина й колеги востаннє бачили Рілвана 7 серпня. Наступної ночі невідомі особи, погрожуючи холодною зброєю, змусили його біля власної оселі сісти в авто й вивезли у невідомому напрямку.

Тривогу зникненням мальдівського  журналіста висловила Організація Об'єднаних Націй.

МФЖ вважає тривожним фактом брак інформації від поліції й закликає владу поширювати її в суспільстві. На думку медіаорганізації, це «може допомогти громадськості та ЗМІ знайти нові підходи до розкриття зникнення Рілвана».

За справою мальдівського журналіста-розслідувача, що набула світового розголосу можна стежити на сайті findmoyameehaa.com та за хештегом #findmoyameenaa.

comments powered by Disqus