Московські депутати пропонують карати блогерів за антикримські висловлювання

pravo-znaty.org.ua

Місцеві депутати хочуть боротися із інтернет-«провокаторами». Для цього пропонують карати блогерів за так званою «екстремістською статтею» 282 Кримінального кодексу РФ зі штрафом або позбавленням волі до чотирьох років.

За словами голови депутатаМосковської міської думи Інни Святенко, у соціальних мережах почалися активні провокації на тему Криму, а блогери «розпалюють ксенофобські настрої щодо жителів півострова». Вона назвала дописи інтернет-активістів «лакмусовим папірцем суспільства».

Депутатка навела приклад, що останнім часом в інтернеті піднімається питання про те, що кримчан забезпечать житлом та бюджетними місцями у вузах «нібито на шкоду іншим росіянам». Інна Святенко стверджує, що такі висловлювання можуть негативно вплинути на сприйняття нинішніх подій російськими громадянами.

Оскільки спецслужби не можуть проконтролювати усе, місцеві депутати пропонують посилити покарання за поширення провокаційних тверджень про протиправність приєднання Криму до Росії, а також за незгоду із діями парламенту РФ, зазначиила Інна Святенко.

Відомий російський блогер Ілля Варламов вважає, що таким чином депутати продовжують «закручувати гайки» в інтернет-просторі. «Відвідувачі вже перестали дивуватися спробам чиновників та депутатів обмежити їхні права. До цього вони хотіли боротися з тероризмом у Мережі – і що, хіба вдалося? Реальної боротьби так ніхто й не побачив. Зараз надійшла чергова божевільна ідея, щоб закрити рот суспільству, оскільки тема Криму чутлива для влади», – каже блогер.

На думку заступника гендиректора Центра політичних технологій Олексія Макаркіна, ближче до виборів таких ініціатив з’являтиметься більше, адже політики намагатимуться різними способами демонструвати патріотизм та лояльність.

Останнім часом у Росії посилюється тиск на медіа та інтернет-простір. 1 лютого в РФ набрав чинності закон, за яким державний регулятор Роскомнагляд може без суду блокувати інтернет-ресурси із закликами до екстремізму та масових заворушень. Для блокування тепер достатньо запиту генерального прокурора або його заступника.

comments powered by Disqus