Міжнародні організації виступають проти ув’язнення за дифамацію бахрейнського інтернет-активіста

Міжнародні організації виступають проти ув’язнення за дифамацію бахрейнського інтернет-активіста

11:29,
13 Жовтня 2014
916

Міжнародні організації виступають проти ув’язнення за дифамацію бахрейнського інтернет-активіста

11:29,
13 Жовтня 2014
916
Міжнародні організації виступають проти ув’язнення за дифамацію бахрейнського інтернет-активіста
Міжнародні організації виступають проти ув’язнення за дифамацію бахрейнського інтернет-активіста
Понад 100 правозахисних та журналістських організацій підписали спільну заяву із протестом проти ув’язнення у Бахрейні відомого правозахисника та кіберактивіста Набіла Раджаба (Nabeel Rajab).

Про це повідомив Міжнародний інститут преси (IPI).  Набіл Раджаб є знаковою постаттю у Бахрейні. Він є президентом Бахрейнського центру з прав людини (BCHR),  директором   Центру з прав людини країн Перської затоки (GCHR) та заступником генерального секретаря  Міжнародної федерації прав людини  (FIDH).

 

Раджаба арештували 1 жовтня  за  звинуваченням у дифамації. Початок судового процесу у його справі  планувався на 9 жовтня, але був  відкладений, як очікується, на десять днів.

 

Правозахисника у зв’язку з кримінальним розслідуванням викликали до генерального директорату з антикорупційних справ та з економічної й електронної безпеки (General Directorate of Anti-corruption and Economic and Electronic Security). Допит тривав близько 45 хвилин. Увагу було зосереджено на двох його твітах, які влада вважає образливими для двох відомств - міністерств внутрішніх справ і оборони.  

 

В одному з них, датованому 28 вересня, говорилося, що «чимало бахрейнців, які приєдналися до терроризму та до “Ісламської держави в Іраку і Леванті” (ISIS), вийшли з інституцій безпеки».

 

Раджаба не випустили до наступного дня, йдеться у спільній заяві. А після цього прокуратура прийняла рішення утримувати його під вартою протягом 7 днів, поки триватиме розслідування. Однак у призначений термін слухання не  відбулося, і справу передали до нижчого кримінального суду. Термін утримання продовжили на десять днів. Оскільки проти Раджаба висунуто звинувачення, його вже не можна вважати досудовим.

 

Новий позов у зв’язку з тим самим твітом про ISIS подало проти правозахисника Міністерство оборони. Військове відомство розцінює його як образу мілітарної інституції.

 

Існує побоювання, що бахрейнський уряд може кинути Раджаба за ґрати, застерігають правозахисні та журналістські організації. Згідно зі статтею 216 Кримінального кодексу країни, подібний злочин карається позбавленням волі строком до трьох років.

 

Раджаба вже декілька разів ув’язнювали, зокрема, за повідомлення у Твіттері, а також «за участь у незаконних зібраннях і заклики до протестів без попереднього повідомлення», зазначається у спільній заяві.

 

Під час ув'язнення він зазнавав дискримінації й жорстокого поводження. Його тримали в одиночній камері з мертвою твариною, ізолювали від інших політв'язнів. А після того, як він повідомив про грубі порушення, свідком яких став у тюрмі, позбавили можливості зв'язатися з сім'єю.

 

Тепер, наголошується у заяві, Набілу Раджабу так само не дозволяють  бачитися з рідними.

 

Міжнародні організації розцінюють його арешт як «очевидний акт дискримінації добре знаного захисника прав людини, який справляє великий вплив у своїй країні та на міжнародній арені». У заяві арешт активіста пояснюється також його нещодавніми успішними місіями у Комітеті ООН з прав людини та ЄС.

 

Міжнародні організації вимагають від влади Бахрейну негайно й беззастережно звільнити Набіла Раджаба та усіх захисників прав людини, арештованих у Бахрейні лише за те, що вони займалися законною правозахисною діяльністю.

 

Заява містить також настійний заклик до ООН, ЄС, адміністрації США й уряду Сполученого королівства, а також до інших урядів, які мають вплив у Бахрейні, до провідних  організацій з прав людини чинити реальний тиск  на бахрейнську владу. Це має змусити її негайно припинити судове переслідування захисників прав людини, відкинути висунуті проти них звинувачення та звільнити усіх політв’язнів.

 

Серед численної групи правозахисних і журналістських організацій, які підписали спільну заяву, - Freedom House, «Репртери без кордонів» (RSF), Міжнародний інститут преси (IPI), Article PEN International та інші. У списку фігурують також члени родини увезеного Набіла Раджаба.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Набіл Раджаб, сommons.wikimedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду