Міжнародні медіа-організації переконують лідерів КНР вирішити візові проблеми для закордонних журналістів

chinalawandpolicy.com

У спільному листі Голові КНР Сі Цзиньпіню, прем’єр-міністру Лі Кецяну та іншим китайським керівникам медійники привертають увагу до серії візових інцидентів, пов'язаних з іноземними кореспондентами у Китаї.

З початку року китайська влада позбавила декількох закордонних журналістів робочих віз.

30 січня кореспондент The New York Times Остін Рамзі (Austin Ramzy) змушений був покинути країну. Без пояснення причин після 6-місячного зволікання він так і не отримав візи. «На жаль, це не єдиний випадок», – наголошується у листі.

Завідувач бюро The New York Times, син іммігранта з Тайваню Філіп Пен (Philip Pan) чекав на візу півтора року, кореспондент Кріс Баклі (Chris Buckley) – більше року.

Ветерану журналістики Полу Муні (Paul Moony), відомому висвітленням проблем прав людини, відмовили надати візу після співбесіди у консульстві КНР у Сан-Франциско щодо його поглядів на політичну ситуацію в Китаї.

У січні не отримали візи двоє репортерів із тайванських видань Apple Daily та Radio Free Asia. Їхні прізвища без будь-яких пояснень викреслили зі списку групи журналістів, які висвітлювали важливу подію в історії відносин між Тайванем і континентальним Китаєм.

У листі нагадується, що торік було позбавлено акредитації кореспондентку Al Jazeera Меліссі Чан (Melissa Chan). Вона стала першою за десятиліття закордонною журналісткою, яку видворили з КНР, про що раніше писав Media Sapiens.

«Ми закликали китайську владу дозволити журналістам виконувати свою роботу без остраху і покарань», – заявив Джим Бумела (Jim Boumelha), президент Міжнародної федерації журналістів, що об’єднує понад 600 тисяч медійників зі 134 країн світу.

Китай, наголошується у листі, взяв на себе зобов’язання дотримуватися Загальної декларації прав людини, до того ж 2013 року країну переобрали членом Ради ООН з прав людини.

Особисто голові КНР Сі Цзиньпіню автори листа заявляють, що «прозорість і вільний потік інформації мають ключове значення для модернізації та прогресу китайського суспільства».

Леймотивом звучить заклик до керівників Комуністичної партії Китаю відмовитися від шаблону перешкоджання й позбавлення журналістів права працювати у Китаї та повідомляти про події у цій країні.

Лист підписали керівники International Federation of Journalists, National Writers Union USA, Newspaper Guild-CWA USA, Screen Actors Guild, Hong Kong Journalists Association та  Association of Taiwan Journalists.

Підписанти сподіваються на те, що отримають відповідь на конкретні питання, порушені у листі.

comments powered by Disqus