Мін'юст Туреччини підтвердив звинувачення, висунуті журналісту з ФРН Юджелю

DW

Про це повідомляє DW з посиланням на німецьку газету Die Welt, на яку працював журналіст.

Днями турецьке міністерство юстиції висловило перед конституційним судом країни свою позицію щодо скарги Деніза Юджеля на його затримання. Скаргу пан Юджель подав ще у березні 2017 року. 

У відповідному документі відомсто підтверджує висунуті раніше обвинувачення журналіста в «пропаганді тероризму» та «розпалюванні міжнаціональної ворожнечі», посилаючись на опубліковані журналістом статті. Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наголосив, що у влади є докази, що Деніз Юджель є «справжнім шпигуном» і «терористом», пов'язаним із забороненою в Туреччині «Робітничою партією Курдистану» (РПК). Він відмовився його звільняти. 

За словами адвокатів журналіста, відповідь міністерства юстиції Туреччини — це перший бодай який рух у справі Деніза Юджеля за останні десять місяців.

Журналіст, який має громадянство Німеччини і Туреччини, був затриманий у Стамбулі 14 лютого 2017 року для допиту, після чого його заарештували. 

Арешт пана Юджеля викликали в Німеччині різку критику, там його вважають політично вмотивованим, заявляючи, що журналіста затримали суто через професійну діяльність. Уряд ФРН та численні правозахисні та журналістські оранізації вимагають звільнити журналіста.

Французький президент Еммануель Макрон раніше анонсував, що на переговорах з Ердоганом у Парижі 5 січня порушить тему затриманих журналістів та спонукатиме звільнити представників європейської преси.

У грудні понад 200 німецьких і закордонних діячів мистецтва, серед яких Світлана Алексієвич, Герта Мюллер, Орхан Памук, Боно й Стінг, закликали владу Туреччини звільнити кореспондента німецької газети Die Welt Деніза Юджеля.

comments powered by Disqus