Лауреатом премії ЮНІСЕФ став шведський фоторепортер, який побував у сирійському полоні

Лауреатом премії ЮНІСЕФ став шведський фоторепортер, який побував у сирійському полоні

00:00,
7 Березня 2014
1901

Лауреатом премії ЮНІСЕФ став шведський фоторепортер, який побував у сирійському полоні

00:00,
7 Березня 2014
1901
Лауреатом премії ЮНІСЕФ став шведський фоторепортер, який побував у сирійському полоні
Лауреатом премії ЮНІСЕФ став шведський фоторепортер, який побував у сирійському полоні
Дитячий Фонд ООН і міжнародний часопис GEO відзначили премією шведського фоторепортера Нікласа Хаммерстрьома (Niclas Hammarström) за знімок пораненої сирійської дівчинки з блідим скривавленим обличчям. Про це повідомляється на офіційному сайті ЮНІСЕФ.

Журі обрало цей знімок серед робіт 82 фоторепортерів з 27 країн світу.

«Знімок року віддзеркалює сирійську війну в образі пораненої і серйозно травмованої дівчинки. Погляд на дитяче обличчя спонукає міжнародну спільноту посилити дипломатичні та гуманітарні зусилля, щоб запобігти втраті цілого покоління дітей», – каже перша леді Німеччини, дружина президента ФРН Йоахіма Гаука, патронеса німецького відділення ЮНІСЕФ, журналістка Данієла Шадт (Daniela Schadt). 

Шведський журналіст, батько трьох дітей, неодноразово бував у сирійському місті Алеппо під час громадянської війни. Спустошення, незбагненне горе та людський відчай глибоко вразили його. В цьому місті із жовтня 2012 року Хаммерстрьом знімав серію фото.\

За даними ЮНІСЕФ близько половини сирійських дітей зазнають серйозної загрози, а 3 мільйони не мають змоги навчатися у школах.

В інтерв’ю кореспонденту SPIEGELONLINE Хаммерстрьом розповів, що на знімку зображено 11-річну Даню (Dania). Вона гралася з дітьми, коли осколки гранати влучили їй в обличчя. Старший брат доправив її разом з молодшими сестричками до лікарні. На знімку видно його руки.

Фоторепортер перебував у медичному закладі впродовж доби, знімаючи   жертви війни, передусім дітей. За цей короткий час через руки лікарів  пройшли 350 постраждалих. За словами Хаммерстрьом, він бачив багато крові. У лікарні лежали поранені без рук і ніг.

«Фотографи, які працюють у кризових країнах, ненавидять війну, – коментує подібні знімки Spiegelonline. – Цинічно поводяться не репортери, що надають слово людям, які страждають і вмирають та показують їхні обличчя, а ті, хто звик до їхніх страждань».

Відповідаючи на запитання, як вплинула на сирійських дітей війна, фоторепортер сказав: «Вони відчувають страх і тільки здається, що не відчувають  турботи. Та навіть біля лікарні діти грають у футбол і у… війну. Гадаю, поводитися інакше вони не можуть».

Прикметно, що шведський фоторепортер відмовився відповідати на запитання про перебування у Сирії в ісламістському полоні.

Як повідомляв Media Sapiens, торік у листопаді його разом зі співвітчизником – незалежним журналістом Магнусом Фалкегедом (Magnus Falkehed) викрали поблизу ліванського кордону, коли вони поверталися з Сирії. Бранців було звільнено після півторамісячного полону, де вони зазнали знущань.

Шведська Wikipedia характеризує 44-річного Нікласа Хаммерстрьома як громадянина світу і професіонала високого класу. 1993 року у США він розпочав співпрацю з щоденною шведською газетою Aftonbladet. Жив у Нью-Йорку і впродовж майже п’яти років знімав події у США, Канаді та Південній Америці. В його об’єктив потрапити облога агентами ФБР  релігійної секти у Вейко, вибух в Оклахома-сіті, теракт у Світовому торговельному центрі. Чимало уваги він приділяв висвітленню спортивних змагань: чемпіонату світу з футболу 1994 року, Літніх Олімпійських ігор в Атланті та боям на рингу Майка Тайсона.

2002 року, після Зимової Олімпіади у Солт-Лейк-сіті, він повернувся до Швеції і долучився до родинного бізнесу. Але згодом продав компанію і з 2011 року знову став фоторепортером-фрілансером.

Ніклас Хаммерстрьом – лауреат численних національних і міжнародних  нагород. Серед них – «Журналіст року» Асоціації видавців шведських часописів (the Swedish Magazine Publishers Association, 2013 р.) та  Міжнародна гуманітарна фотографії ім. Луїса Валтуени (Luis Valtuená International Humanitarian Photography Award, 2014 р.)

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
unicef.de
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду