Кремль переконали дозволити журналістам публікувати відомості про героїв статей

00:00,
20 Травня 2013
1059

Кремль переконали дозволити журналістам публікувати відомості про героїв статей

00:00,
20 Травня 2013
1059
Кремль переконали дозволити журналістам публікувати відомості про героїв статей
На прохання журналістів Держдума РФ відмовилася від дискусійних поправок до Громадянського кодексу, якими ЗМІ забороняється публікувати про громадян відомості, що не стосуються особистої таємниці. Про це пише газета «Ведомости».

Відмовитися від поправок до статей 150-152 ГК урядовці і депутати Держдуми вирішили під час наради, яка відбулася у п’ятницю 17 травня під керівництвом першого заступника керівника адміністрації президента В’ячеслава Володіна. Доручення розробити компромісне рішення Держдумі дав Володимир Путін, після минулорічної зустрічі з головними редакторами російських ЗМІ.

Зараз у російському Громадянському кодексі прописано, що без згоди громадянина не можуть розповсюджуватися відомості про його походження, місце перебування або проживання, інформація про особисте і сімейне життя. Поправками планувалося включити до цього переліку також «інші факти, які мають відношення до громадянина», зокрема, місце роботи, вищий навчальний заклад, який він закінчив і т.п.

«Крім цього, в законопроекті не було терміну давності для позовів щодо недостовірності інформації, опублікованої ЗМІ (зараз  1 рік), що створювало б умови для «зачистки інформації» про старі непривабливі історії позивача»,  підкреслююється у матеріалі «Ведомостей».

Розширене формулювання про «інші факти» виключається повністю, не буде скасовано і термін позовної давності, котрий, як і раніше, становитиме 1 рік, відзначив учасник наради віце-спікер Держдуми Сергій Желєзняк.

Також передбачалося, що незадоволений тим чи іншим матеріалом позивач може зобов’язати ЗМІ надати докази достовірності опублікованої інформації. Критики такого рішення, зокрема, редактор «Московского комсомольца» Павло Гусєв, відзначали, що це призведе до зобов’язань ЗМІ розкривати свої джерела після будь-якої скарги на опублікований текст. Подібна практика знищить редакції, а приводом для судових суперечок стануть навіть нейтральні публікації, підкреслював Гусєв.

Відповідно до узгодженого варіанту, ЗМІ повинні будуть довести правдивість інформації лише у разі публікації даних, що псують репутацію. У протилежному випадку обов’язок доводити недостовірність даних буде покладено на позивача.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Андрій Махонін, «Ведомости».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду