Комітет захисту журналістів розкритикував санкції України щодо журналістів та блогерів

uapress.info

Про це йдеться заяві організації на сайті CPJ.

Працівники ЗМІ фігурують у списку серед 388 осіб, які, за указом президента, станолять «дійсну або потенційну загрозу для національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України». Указ, опублікований на президентському сайті, не пояснює, що саме в роботі преси українська влада вважає загрозою національній безпеці.

Серед 44 журналістів і блогерів, які потрапили під санкції, є представники Болгарії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Ізраїлю, Казахстану, Латвії, Македонії, Молдови, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, Іспанії, Швейцарії та Великої Британії. Санкції, зокрема, торкнулися гендиректора міжнародної медіагрупи «Россия сегодня» Дмитра Кисельова, глави холдингу «Красная звезда» Олексія Піманова, головного редактора журналу «Експерт» Валерія Фадєєва і низки російських журналістів. Також під обмеження потрапили три співробітника ВВС, які висвітлювали конфлікт на сході України.

«Урядові може подобатися або не подобатися висвітлення подій, але називання журналістів потенційною загрозою національній безпеці не є адекватною відповіддю. Насправді цей указ підриває інтереси України, блокуючи життєво важливі новини та інформацію, яка повідомляє світовій громадськості про політичну кризу в країні», – вказала координатор програм Комітету захисту журналістів у Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова.

«Це - ганебний напад на свободу ЗМІ. Ці санкції - абсолютно недоречні і незрозумілі заходи проти журналістів ВВС, які висвітлюють ситуацію в Україні неупереджено і об'єктивно, і ми закликаємо український уряд негайно виключити їхні імена зі списку», - заявив головний редактор відділу міжнародних новин ВВС Ендрю Рой. 

Головний редактор телеканалу RT і «Россия сегодня» Маргарита Сімоньян у своєму Twitter припустила, що дві журналістки інформагентства «потрапили під українські санкції виключно тому, що у них українські прізвища».

«Одна працює в Туреччині, інша - в Казахстані. Обидві ніколи не писали про Україну», - зазначила Сімоньян.

16 вересня Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 вересня, що запроваджує розширений список фізичних і юридичних осіб, яких стосуються санкції України через їхню причетність до дестабілізації в державі.

Україна застосувала санкції щодо трьох кореспондентів британської телерадіокорпорації ВВС, які працюють у Москві. У корпорації обурилися таким кроками української влади.

Також Україна застосувала санкції до російських телеканалів - ВАТ «Перший канал», ВАТ «Телекомпанія НТВ», «РТР-Планета» та «Росія-24».

Загалом до санкційного списку фізичних та юридичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України  потрапили 44 журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). Ознайомитися зі списком можна тут

comments powered by Disqus