Китайська влада запровадила цензуру на викриття фінансових махінацій політичної еліти

icij.org

Медіа-організація здійснює інформаційну контракцію у рамках операції «Ми боремося з цензурою» (WeFightCensorship).

Для боротьби з цензурою «Репортери» опублікували на своєму сайті WeFightCensorship викривальні статті з Monde.fr французькою та китайською мовами.

WeFightCensorship розроблявся для протидії блокуванням в Інтернеті.  Кожна опублікована на ньому стаття миттєво дублюється на сайті декількома копіями.

Медіа-організація запросила користувачів світової мережі взяти участь у цьому проекті, створюючи дзеркальні сайти WeFightCensorship на власних серверах.


Група медійників Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) протягом декількох місяців зібрала докладну інформацією про рахунки представників китайської політичної еліти у «гаванях ухилення від податків», які приховують збагачення – особисте і своїх родичів.

Одразу після публікації результатів розслідування на сайті ICIJ та на  причетних до них видань китайська влада заблокувала їх.

«Реакція Пекіну на публікацію викриттів корупції у Китаї відображає збентеження уряду інформацією, що становить суспільний інтерес. Ми зробимо усе, щоб вона була доступною громадянам Китаю», – заявили Репортери без кордонів (RSF).

GreatFire – організація, що спеціалізується на спостереженні за  онлайн-цензурою у Китаї, оприлюднила список заблокованих сайтів. До нього потрапили  ICIJ, The Guardian, Global Mail, Süddeutsche Zeitung, Monde.fr та інші.

Американський портал China Digital Times оприлюднив директиву китайської влади про негайне вилучення усіх матеріалів, у яких згадується розслідування ICIJ.

На сайті мікроблогів SinaWeibo це було зроблено стосовно майже усіх коментарів та лінків до матеріалів про  розслідування міжнародного журналістського консорціуму.

GreatFire вбачає у цьому невдалу спробу блокувати її дзеркальні сайти, що є по суті копіями, створеними порталом China Digital Time, який також опублікував викриття ICIJ англійською та китайською мовами.  .

Репортери без кордонів включають Китай до числа ворогів Інтернету, а за Індексом свободи преси 2013 р. він посів 173 місце серед 179 країн світу.

comments powered by Disqus