Хакери з Латинської Америки і України паралізували карибський сайт розслідувань

00:00,
2 Серпня 2013
1010

Хакери з Латинської Америки і України паралізували карибський сайт розслідувань

00:00,
2 Серпня 2013
1010
Хакери з Латинської Америки і України паралізували карибський сайт розслідувань
Численні хакерські атаки на сайт журналістських розслідувань Caribarena, а також постійні залякування і погрози, змусили власників видання виїхати з Антигуа і Барбуди до Ізраїлю. Про це 30 липня повідомляє Міжнародний інститут преси (IPI).

Після публікації викривальних матеріалів про корупцію серед високопосадовців їхніх дітей переслідували й залякували, а в їхньому будинку влаштовували погроми, розповіли власники Caribarena Офер Шакед (Ofer Shaked) і його дружина представникам Міжнародного інституту преси.

Через кампанію проти розслідувань Caribarena родина Шакед, яка також є власниками видавництва Caribarena Printing & Publishing Ltd, повернулася до Ізраїлю. Сайт Caribarena був створений подружжям в 2007 році. «Ми відмовилися від бізнесу в Антігуа», – заявили вони IPI. Незнайомці лякали їхню доньку, говорячи що «відправлять труп її батька назад до Ізраїлю в мішку», розповіла пара в бесіді з представниками медаіорганізації.

В оприлюдненій заяві подружжя Шакед відзначалося, що численні DDos-атаки проти Caribarena розпочалися 19 липня і проводилися з Антігуа і Барбуди, України, Колумбії, Перу, Індонезії та багатьох інших країн.

Представники Міжнародного інституту преси заявили, що були шоковані залякуванням видавців Caribarena, про які дізналися під час візиту до країн Карибського басейну. Візит проводився в квітні 2013 року в рамках кампанії зі скасування кримінальної відповідальності за наклеп. Видавці розповідали, що бояться за своє життя через численні погрози, а також розповіли про тиск уряду на рекламодавців, котрим наказували відмовитися від співпраці з сайтом.

Погрози особливо посилилися в минулому році, коли Caribarena почала багато писати про ймовірні порушення угоди щодо сплати кредиту між урядом Антігуа і Барбуди і японською компанією IHI. Розслідування цього скандалу тягнеться ще з 1990-х. Журналісти стверджували, що виділені на будівництво підприємства з переробки морської води в прісну кошти «осідали» в кишенях багатьох урядовців Антігуа і Барбуди. У зв’язку з цим прокуратура країни порушувала кримінальну справу.

В одного з журналістів, розслідування кого публікувалися на Caribarena, навіть стріляли, підкреслює Міжнародний інститут преси. Доказів того, за замах на його життя пов’язаний з професійною діяльністю немає. Однак видавці Caribarena повідомили IPI, що поліція не проводила активного розслідування цієї справи, а сам репортер, зрештою, через страх за своє життя так і не захотів детально розповідати про напад.

Депутат Лейбористської партії Антігуа Асот Майкл (Asot Michael), один з фігурантів розслідувань Caribarena, подавав проти видання декілька позовів зі звинуваченнями в наклепі. В червні 2013 року суд виніс вердикт на користь Майкла, оскільки видавці Caribarena на той час вже залишили країну, і, відповідно, не були присутні на судовому засіданні.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Wordpress/foreigncorrespondencenet.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду