Ісламські терористи влаштували полювання на журналістів на захопленій території Іраку

rsf.org

Тривогу за їхнє життя висловлює «Обсерваторія журналістських свобод» (Journalistic Freedoms Observatory - IFO).

До ісламістського полону вже потрапили щонайменше 20 репортерів із Мосула, інформує з посиланнями на місцеві джерела правозахисна організація.

Протягом двох тижнів терористи з ISIS викрали з осель 14 журналістів і медійників. Вони опинилися у становищі, аналогічному до шести інших їхніх колег, яких захопили в полон у червні ц.р. Це відбулося після окупації міста ісламськими бойовиками.

Репортер, який з остраху за своє життя просив не називати його імені, розповів  JFO, що серед ув’язнених терористами є не тільки телерепортери, кореспонденти й оператори, а й технічні працівники. Більшість із них – із каналу Sama al-Mosul TV. Їм інкримінують те, що вони передавали новини базованому в іракському Курдистані телеканалу Nineveh al-Gad.

JFO вдалося ідентифікувати прізвища 12 з викрадених репортерів і оприлюднити  їх.

Мосул – друге за чисельністю населення після Багдаду іракське місто (близько 2 млн. жителів). Хоча протягом тривалого часу воно вважалося курдським, нині більшість його мешканців становлять араби. Це історичний осередок ассирійської гілки християнства. Мосульський університет вважають одним із найбільших освітніх та дослідницьких центрів Близького Сходу.

«Репортери без кордонів» (RSF) додають: не тільки з Мосула, а й з інших іракських міст надходять уривчасті повідомлення про викрадення й убивства джихадистами журналістів. Однак їх важко перевірити, оскільки зони конфліктів в Іраку з ISIS залишаються «чорними інформаційними дірами».

comments powered by Disqus