IFEX створила електронну стіну пам’яті на честь філіппінських журналістів

daytoendimpunity.org, скріншот

Вона розпочалася цього вівторка по всій планеті і завершиться наступної неділі.

IFEX пропонує репортерам усіх країн заходити на сайт daytoendimpunity.org і знайтитам цифрову стіну (digital wall).

На ній – знімки усіх 32 журналістів, по- звірячому вбитих під час нападу, вчиненого бойовиками приватної армії мафіозного клану на острові Мінандао. За прізвищем замовника злочину - тодішнього господаря однойменної провінції Анандаля Амппатуана масове убивство журналістів назвали Ampatuan Massacre.

«Зображення репортерів гаснуть, - пояснює IFEX, - Та щоразу, коли через хештег #AmpatuanMassacre на стіні з’являється твіт, вони відразу освітлюються. Це – наш сигнал не допустити, щоб пам'ять  про них колись згасла».

Увечері 23 листопада на електронній стіні кожен зможе побачити зображення вечірньої варти зі свічками у Манілі.

«Ми закликаємо кожного діяти так само, як наші колеги на Філіппінах, - пише IFEX. – Станьте самі на вечірню варту, де б ви не були, проектуючи цифрову стіну наживо, заохочуйте інших надсилати твіти підтримки. Вони з’являтимуться на стіні на їхніх очах через декілька секунд»

IFEX, відзначає її виконавчий директор Енні Ґейм (AnnieGame), проводить масштабну акцію на підтримку манільського центру медіасвободи та відповідальності (CMFR), який організує «Кампанію мільйона свічок»(Million Candles Campaign).  

Мета, наголошує вона, - не тільки у тому, щоб домагатися правосуддя у цій справі, а й запобігти новим злочинам проти журналістів.

Через 5 років на Філіппінах панує. безкарність, пише IFEX. Незважаючи на постійні зусилля правозахисних груп у країні та на Філіппінах і в усьому світі, жодного винуватця злочину проти журналістів й досі не покарано.

Разом з тим, рух проти юридичного свавілля ніколи не був таким масштабни, як цього року. 2 листопада медійники світу вперше в історії відзначили Міжнародний день ООН за припинення  безкарності за злочини проти журналістів  (the UN  International Day to End Impunity for Crimes Against Journalists). 23 листопада – ще один важливий день для  журналістської спільноти, проголошений міжнародною організацію захисту свободи слова IFEX на знак вшанування пам'яті різанини медійників на Філіппінах.

comments powered by Disqus