Європейська федерація журналістів закликає кандидатів до Європарламенту спільно відродити вільну журналістику

00:00,
1 Травня 2014
1002

Європейська федерація журналістів закликає кандидатів до Європарламенту спільно відродити вільну журналістику

00:00,
1 Травня 2014
1002
Європейська федерація журналістів закликає кандидатів до Європарламенту спільно відродити вільну журналістику
Напередодні призначених на травень виборів до Європарламенту Європейська федерація журналістів (EFJ) звернулася до усіх кандидатів із закликом підтримати оприлюднений нею «Маніфест сприяння вільним і плюралістичним медіа в Європі» (Journalists’ manifesto promoting a free and pluralistic media in Europe). Про це повідомляється на сайті Міжнародної федерації журналістів.

Документ зосереджує увагу на таких ключових питаннях:

    

- Демократії потрібна незалежна журналістика.

- Європі потрібен медійний плюралізм.

- Права на об’єднання та колективні договори – усім.

- Авторські  права та чесні контракти –  усім. 

- Умови праці впливають на якість журналістики.

- Журналістика – суспільне благо.

- Розслідувальна журналісьтка потребує доступу до інформації.

- Інвестування у майбутнє журналістики.

- Гарантування безпеки на роботі.

- Створення довіри та підзвітності через журналістську етику.

Європейська федерація журналістів зазначає, що свобода медіа, плюралізм та незалежна журналістика в Європі зіштовхується з дедалі більшою загрозою політичного впливу, економічного тиску та зміни медіаландшафту. Журналістика стала першою жертвою цих загроз. В останні роки трудові права репортерів скорочувалися, умови їхньої роботи погіршувалися, якість журналістики знижувалася, суспільна довіра до неї втрачалася.  Внаслідок політичного та економічного тиску на журналістів та медіа в Європі посилилася цензура.

Медіаорганізація, зокрема, пропонує, щоб урядовці не були захищені від критики. Натомість журналістів не мають кидати до тюрем, а ЗМІ  закривати через критичні матеріали  про них. Власність медій  та економічний вплив на них, потрібно зробити прозорими, вважає ЄФЖ. Медійні монополії мають бути законодавчо обмежені. ЗМІ мають бути незалежними від їхніх власників у редакційній політиці.   

Нагадаємо, що ЄФЖ – найбільша в Європі професійна організація, що об’єднує понад 320 тисяч журналістів у 39 країнах, захищає їхні права, та сприяє розвитку журналістики як суспільного добра. З 2013 року до неї приєдналися Національна спілка журналістів України та Незалежна медіапрофспілка України.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ifj.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду