Єгипетський суд постановив звільнити з тюрми журналістів Al Jazeera

Єгипетський суд постановив звільнити з тюрми журналістів Al Jazeera

15:58,
13 Лютого 2015
2551

Єгипетський суд постановив звільнити з тюрми журналістів Al Jazeera

15:58,
13 Лютого 2015
2551
Єгипетський суд постановив звільнити з тюрми журналістів Al Jazeera
Єгипетський суд постановив звільнити з тюрми журналістів Al Jazeera
Автори:
Єгипетський суд у четвер виніс рішення про звільнення з-за ґрат колишнього завідувача каїрського бюро англомовної служби катарської телемережі AL Jazeera Мохамеда Фахмі (Mohamed Fahmy) та оператора Бахера Мохамеда (Baher Mohamed).

Це рішення суд ухвалив на 411 день їхнього перебування у в’язниці, повідомляє з Каїра CNN.

Разом з тим, винесене рішення є неоднозначним, бо означає не виправдання, а початок нового судового процесу.

Мохамеда Фахмі, який має подвійне єгипетське та канадське громадянство, відпустили на волю під заставу 250 тис. єгипетських фунтів ($32750).Визначену суму його родина сплатила того ж дня.

Його колезі Бахеру Мохамеду, який не має іншого громадянства, крім єгипетського, суд не висував грошової вимоги. Однак йому заборонено  виїжджати з країни.

На обох чекає продовження нового судового процесу.

Наступне слухання призначене на 23 лютого.

Скільки часу триватиме перегляд справи – невідомо.

Фахмі заявив у суді, що недавно «під тиском згори» задля полегшення свого звільнення і можливої депортації до Канади він «неохоче» відмовився від єгипетського громадянства. Однак, як відзначає Associated Press, головуючий суддя взагалі не торкнувся питання депортації, яке широко обговорювалося.

Розгорнувши національний прапор, Фахмі висловив жаль тим, що позбувся єгипетського громадянства. Він вкотре повторив, що вважає себе невинним. «Наші повідомлення, - сказав журналіст, - були збалансованими  і не  мали ознак фабрикацій чи закликів до насильства».

2013 року єгипетський суд арештував і виніс вироки – семирічні строки позбавлення волі Мохамеду Фахмі та австралійському журналісту Пітеру Ґресту. Їх звинуватили у підтримці забороненої організації «Брати-мусульмани» та у розповсюдженні фальсифікованих новин,  що підривають національну безпеку і завдають шкоди іміджу країни за кордоном. Оператор Бахер Мохамед (Baher Mohamed) отримав 10 роківтюрми.

До початку теперішнього судового перегляду справи, 1 лютого цього року, єгипетська влада звільнила і депортувала Пітера Ґреста до Австралії. Були очікування, що подібне рішення чекає й на Мохамеда Фахмі.

Його мати заявила, що сім’я   сподівалася на його виправдання, а не на тимчасове звільнення. «Жоден вчинок Мохамеда не заслуговує на тривале ув’язнення, яке він відбув», - сказала вона.

Al Jazeera розцінила учорашнє рішення єгипетського суду «як маленький крок у правильному напрямку».

«Однак мета, як і раніше, у тому, щоб суд виніс справедливий вирок, відмовившись від абсурдних звинувачень і беззастережно звільнивши двох чудових журналістів», - вважає катарська телемережа.

Вийшовши на волю, Пітер Ґрест написав у зверненні: «Я надзвичайно радий, що мої колеги й «брати за ґратами» можуть, зрештою, повернутися до своїх родин… Це не тільки дозволяє їм тішитися перебуванням вдома, як протягом останнього тижня мені. Це засвідчує, що їх вже не вважають терористами».

Під гаслом «Journalism is not acrime» (Журналістика  – не злочин) катарська телемережа від самого початку розгорнула кампанію за звільнення  ув’язнених журналістів, що набула світового резонансу.

Її учасники розповсюджували, зокрема,  твіти з хештегом #freeajstaff. Серед них –головний міжнародний кореспондент CNN, популярна американська телеведуча Крістіан Аманпур (Сhristiane Amanpour), яка виходила в ефір зі значком кампанії солідарності на телеекрані.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
edition.cnn.com, скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду