Єгипетська влада після знущань над кореспондентами Al Jazeera обіцяє їм справедливий суд

Мохамед Фахмі, winnipegfreepress.com

Він пообіцяв, що «судову справу буде вирішено швидко і згідно із законом буде здійснено правосуддя».

Мансур також наказав міністру внутрішніх справ опікуватися станом здоров'я Фахмі й «надати йому усю можливу медичну допомогу».

Мохамед Фахмі – колишній завідувач каїрського бюро англомовної служби катарської телемережі – незадовго до арешту та ув’язнення ушкодив плече. Він скаржився на те, що через відсутність лікування не володіє правою рукою.

Минулої суботи у супроводі озброєних охоронців його вперше доправили до лікарні для сканування плеча, інформує CNN. Родина та друзі журналіста змогли поспілкуватися з ним через сталеву сітку тюремного фургону, в якому його перевозили.

Ця зустріч, за словами нареченої Марви Абдель Магід (Marwa Abdel Magid), викликала у підсудного в’язня гарний настрій. «Вперше, відколи його арештували, я побачила усмішку на його вустах», – сказала вона. Однак під час медичного огляду Фахмі заледве зміг підняти правицю.

Тим не менше сам Фахмі заявив, що у він та двоє його колег (кинутих за ґрати в’язниці кореспондентів Al Jazeera) підбадьорилися. Тепер вони вже щодня отримують щоденні газети, і це полегшує  тюремну нудьгу в очікуванні завершення судового процесу.

Водночас Фахмі висловив побажання, щоб він та його колеги мали змогу перебувати більше часу за межами «камер без вікон». Він хоче також мати змогу більше часу, ніж 45 хвилин перед  кожним судовим слуханням, спілкуватися з адвокатом і щоб його справу вирішили якнайшвидше.

Помітним є деяке полегшення для арештантів. У резонансному листі з тюремного комплексу Tora, про який у січні повідомляв Media Sapiens, ув’язнений кореспондент Al Jazeera Пітер Ґрест описував страхітливі умови свого перебування за ґратами. Однак навіть ці умови, наголошував він, відносно м’які порівняно з тими, в яких утримують моїх колег, звинувачених у належності до «братів-мусульман». Вони – жертви більш драконівських методів у тюрмі Scorpion, спорудженій для засуджених терористів.

Їх звинуватили у співпраці з терористичною організацією «братів-мусульман», у проведенні  зустрічей з її представниками у готельних номерах, у використанні неліцензійного обладнання для зумисної трансляції неправдивої  інформації «для дифамації та дискредитації єгипетської держави».

Завідувача каїрським бюро англомовної служби Al Jazeera Мохамеда Фахмі, який має подвійне єгипетське та канадське законодавста і співпрацював з CNN, арештували наприкінці грудня минулого року. Разом з ним під арешт потрапили  кореспондент катарської телемережі, австралійський журналіст Пітер Ґрест (Peter Greste), який протягом 20 років працював у Reuters, CNN та BBC, продюсер Бахер Мохамед (Baher Mohamed) і оператор Мохамед Фозі (Mohamed Fawzy). Останнього  звільнили, а трьох відтоді тримають за ґратами.

Катарська телемережа від самого початку наполегливо вимагала звільнення ув’язнених репортерів, їхній арешт викликав хвилю протесту у світі.  Судову справу проти кореспондентів Al Jazeera на міжнародному рівні засудили як замах на свободу слова.

Процес, що розпочався в Каїрі у лютому, відновиться  31 березня.

comments powered by Disqus