Дифамаційний позов Абрамовича проти Daily Mirror розгляне суд присяжних

00:00,
13 Травня 2011
968

Дифамаційний позов Абрамовича проти Daily Mirror розгляне суд присяжних

00:00,
13 Травня 2011
968
Дифамаційний позов Абрамовича проти Daily Mirror розгляне суд присяжних
Російський олігарх устиг на поїзд, що відходить – британська влада планує реформувати й пом’якшити дифамаційне законодавство.

Наступного тижня лондонський суд присяжних розглядатиме позов російського олігарха та власника футбольного клубу «Челсі» Романа Абрамовича проти видавця газети The Daily Mirror. Як повідомляє The Guardian, це буде перший випадок розгляду справи про захист честі, гідності й ділової репутації судом присяжних у Британії за останні два роки.

 

Абрамович подав позов проти компанії Mirror Group Newspapers Limited у грудні 2010 року. Олігарха образив матеріал про тренера Карло Анчелотті, якого, за інформацією The Daily Mirror, власник «Челсі» погрожував звільнити. Анчелотті дотепер залишається головним тренером клубу, а позивач стверджує, що публікація була цілеспрямованою спробою дискредитувати клуб і зачепити його ділову репутацію. Він закидає газеті, що вона опублікувала недостовірну інформацію, навіть не звернувшись до самого Абрамовича або офіційних представників футбольного клубу і не спробувавши її перевірити, як того вимагають журналістські стандарти.

 

Із специфікою британського дифамаційного законодавства, що дозволяє громадянину будь-якої держави засудити кого завгодно, якщо вдасться довести, що дії відповідача якимось чином стосувались Британії, вже довелося познайомитись українським виданням «Оглядач» та Kyiv Post. Українська англомовна газета була вимушена перекрити доступ до свого сайту з Британії, щоб забезпечити доказ того, що нікого з громадян королівства не торкнулись дії, за які її намагався покарати Дмитро Фірташ. Ця особливість законодавства породила у Британії явище libel tourism – «дифамаційного туризму», з яким має намір покінчити чинна влада країни.

 

Слухання справи судом присяжних – складний процес, що триває довго й коштує дорого, тому британські суди прагнуть уникати  його коли тільки можна. Останній випадок був улітку 2009 року, коли присяжні винесли рішення (до речі, негативне) за позовом медіамагната Ричарда Десмонда до журналіста Тома Бавера. Реформа дифамаційного законодавства, поміж інших заходів, передбачатиме використання суду присяжних у справах про захист честі, гідності й ділової репутації, лише за виняткових обставин.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду