Чи є покарання за спам?

00:00,
23 Листопада 2010
1653

Чи є покарання за спам?

00:00,
23 Листопада 2010
1653
Чи є покарання за спам?
Спам в Інтернеті, напевно, найнеприємніша річ, жертвою якої доводилося бути більшості з нас. Він підстерігає нас усюди, починаючи від електронної пошти й інтернет-блогів, закінчуючи соціальними мережами.

 

Спам в Інтернеті, напевно, найнеприємніша річ, жертвою якої доводилося бути більшості з нас. Спам є масовою розсилкою комерційної, політичної та іншої реклами (інформації) або іншого виду повідомлень особам, які не висловлюють бажання їх отримувати. Така інформація підстерігає нас усюди, починаючи від електронної пошти й інтернет-блогів, закінчуючи соціальними мережами.
 

 

У Російській Федерації серйозно замислилися з приводу боротьби із цим видом інтернет-злочинності. Члени комітету Держдуми з інформаційної політики та Російська асоціація електронних комунікацій готують поправки до закону, які запровадять кримінальну відповідальність за розсилку спаму. Питаннями спаму також стурбовані і країни Європейського Союзу. Європейська комісія закликає країни Євросоюзу посилити боротьбу із спамом, шпигунським ПЗ і шкідливими програмами. Нещодавно проведене дослідження показало, що майже 85% усіх електронних листів в ЄС є незатребуваною рекламною кореспонденцією, повідомляє InfoWorld.
 


Світовим лідером щодо кількості «сміттєвих» листів залишаються США: 22% з усіх непроханих рекламних повідомлень, отриманих європейцями, були відправлені американськими спамерами. Друге місце посідає Китай, на його частку припало 13% спаму. Третє поділили Франція і Південна Корея, звідки розсилається по 6% спамерских листів. Минулого року дослідницька компанія Ferris Research підрахувала, що збитки, заподіяні спамерами, склали у світовому масштабі 39 млрд євро. За даними іншої аналітичної фірми Computer Economics, шкідливе ПЗ завдало збитків в усьому світі у розмірі 11 млрд євро.

 

У зв'язку з тенденцією, що намітилася у світі – і з можливими передумовами її продовження в Україні Pravotoday запрошує юристів-практиків обговорити явище спаму і відповідальність за нього з правової точки зору.

 

Поза сумнівом, відповідальність за поширення спаму має бути розширена, а санкції посилені. Таким шляхом йдуть країни Євросоюзу, США, Китай. У Україні проблема посилюється не стільки недосконалими нормами права, скільки підходом до їх застосування.

 

Медіаграмотність за матеріалами Gigamir

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду