BBС повідомила ООН про переслідування своїх журналістів в Ірані

ВВС

Про це повідомила BBC.

Нагадаємо, це сталося в вересні. У розпорядження Перської служби ВВС потрапила копія судового рішення, в якому перераховуються 152 імені співробітників і екс-співробітників медіакорпорації, чиї неліквідні активи підлягають замороженню. Співробітники не отримували ніяких попереджень і дізналися про замороження лише тоді, коли родич працівника Перської служби спробував продати нерухомість.

Мовлення Перської служби BBC офіційно заборонене в Ірані. В останні роки іранська влада погрожувала і залякувала її співробітників. 

У BBC заявили, що такі дії Тегерана є «порушенням прав людини» й частиною «кримінального переслідування» штатних і колишніх співробітників через те, що Тегеран називає «змовою проти національної безпеки».

«Це безпрецедентне колективне покарання журналістів, які просто виконують свою роботу. Це не лише кампанія проти персоналу перського персоналу BBC, а й проти фундаментальних прав людини, і BBC закликає уряд Ірану негайно припинити цю судову справу», - заявив генеральний директор ВВС Тоні Холл (Tony Hall).

«Персонал перської служби «Бі-Бі-Сі» не в змозі повернутися до Ірану, оскільки ризикує зазнати арештів, допитів та тюремного ув’язнення», – ідеться у зверненні ВВС до ООН.

«Радіо свобода» повідомляє, що серед цих 152 людей є громадяни Ірану, які водночас мають паспорти Австралії, Австрії, Канади, Франції, Німеччини, Великої Британії та США.

ВВс звернулася до спеціальних доповідачів ООН з питань свободи думки та вираження поглядів та прав людини.

Того ж дня спеціальний доповідач ООН з питань свободи думки та вираження поглядів Девід Кей (David Kayе) закликав уряд Ірану перестати переслідувати персонал ВВС та їхні сім'ї.

Попри заборону іранської влади, аудиторія Всесвітньої служби BBC в Ірані становить майже 13 мільйонів людей – це сьомий за величиною ринок для новинного підрозділу BBC.

Перська служба BBC здійснює теле- і радіомовлення, а також має новинний сайт.

Як писав MediaSapiens, в Ірані запускають власний інтернет для зменшення залежності від всесвітньої мережі.  Також кілька місяців тому в країні було знищено 100 000 супутникових тарілок заради «збереження моралі» громадян.

comments powered by Disqus