Азербайджанський телеканал закрили через інтерв’ю з турецьким проповідником Ґюленом

Крим реалії

Причиною став анонс інтерв’ю з турецьким релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюленом. Турецька влада вважає його натхненником спроби невдалого державного перевороту в країні. Як відомо, Ґюлен живе в США  через політичні переслідування на батьківщині.

«Задля уникнення провокацій, метою яких є порушення стратегічних відносин між Азербайджаном та Туреччиною, а також для уникнення терористичної пропаганди, було вирішено призупинення мовлення телеканалу ANS на місяць», – повідомила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення Азербайджану. Нацрада також зауважила, що посольство Туреччини у Баку висловило «глибоке занепокоєння» щодо намірів ANS показати інтерв’ю з проповідником і закликало «запровадити відповідні заходи».

Як писав MediaSapiens, в мережі було опубліковано відео з перепискою в додатку WhatsApp одного з офіцерів, підозрюваного в спробі державного перевороту в Туреччині. Турецьке видання Daily Sabah вважає, що повідомлення в месенджері вказують на причетність заколотників до організації опозиційного проповідника Фетхуллаха Ґюлена.

comments powered by Disqus