«Article 19» та IMS направили до Парламенту листа із закликом реформувати медіапростір

00:00,
15 Вересня 2010
698

«Article 19» та IMS направили до Парламенту листа із закликом реформувати медіапростір

00:00,
15 Вересня 2010
698
«Article 19» та IMS направили до Парламенту листа із закликом реформувати медіапростір
Британські правозахисники «ARTICLE 19» та IMS (Міжнародна підтримка ЗМІ) закликали депутатів Верховної Ради запровадити суспільне мовлення, унеможливити напади на журналістів та політичний тиск та проголосувати за закон про доступ до суспільно важливої інформації. Дві громадські організації направили спільного листа до українського парламенту. Про це повідомляє IFEX. 

 

«ARTICLE 19» та IMS рекомендує ВР:

 

– прийняти закон про доступ до суспільно важливої інформації як важливого кроку задля того, щоби реалізувати право на інформацію в країні;

 

– розробити та прийняти закон про суспільне телерадіомовлення, що відповідає міжнародним стандартам та реформує державне мовлення в автентичне суспільне мовлення;

 

– належним чином гарантувати роботу тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування випадків цензури у засобах масової інформації, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів; 

 

– переглянути закон про телерадіомовлення, запровадивши чіткий та конкретний режим надання та відкликання ліцензій, з тим, щоб процедура залишалася чесною та неупередженою. На додаток, ВР має з’ясувати, чи було застосовано тиск на регулятивний орган телерадіомовлення щодо останнього його рішення відкликати ліцензії двох телеканалів.   

 

Занепокоєні останніми подіями в медіа просторі «ARTICLE 19» та IMS закликає народних обранців надати свободі висловлення пріоритетного значення. ВР має розпочати законодавчі реформи.  «ARTICLE 19» та IMS вважають, що прийняття закону про доступ до суспільно важливої інформації є нагальною потребою. Після прийняття проекту закону в першому читанні, 9 липня депутати відхилили проект закону, в який було внесено поправки, розроблені спільно громадськими організаціями та депутатами. Обговорення тексту забрало ледве дві з половиною хвилини. Прийняття закону про доступ до суспільно важливої інформації надало б чіткого сигналу, що Україна бере на себе зобов’язання проводити прозору та відповідальну політику.

 

Парламент повинний вжити рішучих кроків та гарантувати перехід з державного до суспільного мовлення. Для цього має бути прийнятим відповідний закон. Проект суспільного мовлення обговорюється в Україні понад десяти років, проте справжнього прогресу не відбулося, не зважаючи на те велику кількість законодавчих пропозицій. «ARTICLE 19» та IMS готові докласти зусиль задля реалізації цього проекту, підтримати розроблення законопроекту та надавати консультацій щодо його втілення.

 

Третє питання, на яке звертають увагу британці – захист ЗМІ. Це питання стало особливо непокоїти міжнародну спільноту останнім часом, адже зросла кількість фізичних нападів на працівників ЗМІ, та 11 серпня в Харкові пропав без вісті головний редактор «Нового стилю» Василь Климентьєв. Повідомлялося, що міліція відкрила справу за фактом «навмисне вбивство», хоча тіло не було знайдено. (…)

 

«Ми закликаємо Комісію (парламентську комісію з питань цензури, тиску та перешкоджання журналістської діяльності) регулярно відстежувати нові дані щодо усіх нападів та погроз журналістам, включаючи справу зникнення Климентьєва (…). Десяті роковини зникнення журналіста Георгія Гонгадзе мають стати сигналом, адже справу не розкрито та замовники не були притягнуті до суду.

 

Також «ARTICLE 19» та IMS звертають увагу на те, що процедура надання та відкликання ліцензій в Україні має проводитися чесно та неупереджено. Режим надання та відкликання ліцензій з закону про телерадіомовлення виписаний надто загально, що дозволяє регулятивному органу, Нацкомісії, приймати рішення про ненадання ліцензій певним мовникам без належних пояснень. Загроза відкликання в будь який час  ліцензій стає перешкодою для незалежності каналу, зазначають британці. Прикладом, який наводять автори листа парламентаріям, стали нещодавні події навколо частот TВi та 5 Каналу, «що викликає підозри щодо політичного тиску».   

 

«ARTICLE 19» та IMS закликають передивитися закон про телерадіомовлення, щоби забезпечити чесне та неупереджене надання та відкликання ліцензій. До нього мають бути доданими чіткі та прості положення, що забезпечуватимуть чесні та неупереджені рішення з боку регуляторного органу. 

 

«Особливим чином ми стурбовані питаннями безпеки журналістів в Україні та політичного тиску на ЗМІЄ, – зазначила Аньєс Каламар, виконавчий директор «ARTICLE 19».  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду