В.о. президента Молдови підписав закон про заборону російського телеконтенту

tribuna.md

Про це повідомляє «Interfax-Україна».

Закон вступить у силу найближчим часом.

Нагадаємо, 7 грудня парламент Республіки Молдова більшістю голосів ухвалив законопроект про зміну Кодексу про телебачення і радіо. Проте пізніше президент країни Ігор Додон відмовився його затверджувати й повернув у парламент. Однак молдовські депутати повторно затвердили проект правок, а Ігор Додон 4 січня знову не підписав документ.

Документ передбачає заборону на ретрансляцію в Молдові інформаційних, інформаційно-аналітичних, політичних і військових передач із країн, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. Під його дію підпадають і російські програми. За порушення цього пункту мовників будуть штрафувати на суму 2,3-4тис. доларів, а за повторне порушення — 4-5,8 тис. доларів.

Згідно із законодавством Молдови, президент може повернути закон до парламенту лише один раз. Якщо ж парламент проголосує повторно, то глава держави зобов'язаний промульгувати документ.

Згідно з рішенням Конституційного суду, якщо президент і після повторного голосування не промульгує закон, то, після спеціального звернення до Конституційного суду, відповідні повноваження президента переходять до голови парламенту, який може підписати указ замість президента. 

Після прийняття рішення Конституційним судом минулого тижня Андріан Канду став в.о.президента Молдови, а Ігор Додон пішов у відпустку.

Нагадаємо, у травні 2016 року правляча Демократична партія Молдови запропонувала на законодавчому рівні заборонити на території країни російську телевізійну пропаганду. На що Президент Молдови Ігор Додон повідомив, що не підпише його через те, що закон погіршить партнерські стосунки країни з РФ.

Ще в серпні 2015-го року прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп заявляв, що його країна потребує підтримки західних партнерів, щоб протистояти російській пропаганді, зокрема, напередодні президентських виборів.

comments powered by Disqus