В Росії ухвалили закон про обмеження анонімності в інтернеті

FTimes.ru

Один із законопроектів, винесених на розгляд Держдуми, зобов'язує власників месенджерів ідентифікувати своїх користувачів за номером телефону. Також буде обмежуватися передача повідомлень за процедурою, яку визначить уряд. Щодо цього пункту в законі дуже розмите формулювання, тому не зовсім зрозуміло, які саме повідомлення будуть обмежуватися й на яких підставах. Крім того, користувачів відключатимуть від месенджерів за рішенням суду. Документ набуде чинності з 1 січня 2018 року.

Іншим документом блокуватимуться так звані «анонімайзери» (засоби для приховування інформації про комп'ютер або користувача в мережі) та VPN, які не обмежують доступ до сторінок з реєстру заборонених сайтів «Роскомнагляду». Цей закон стане чинним з 1 листопада 2017 року. Окрім того, буде посилено контроль над продажем SIM-карт, аби оператори мобільного зв’язку продавали їх лише після того, як отримають достовірні паспортні дані від покупця.

Нагадаємо, минулого місяця компанії Facebook і Google відкрили вакансії менеджерів по взаємодії з російською владою. Компанії шукали спеціалістів, які спілкуватимуться з представниками влади та іншими організаціями й займатимуться «правилами використання сервісів в Росії».

comments powered by Disqus