В Китаї новинним сайтам заборонили публікувати неперевірену інформацію з соцмереж

Mark Ralston, AFP

Відповідну постанову відомство випустило в рамках кампанії проти фейкових новин і поширення чуток, повідомляє The Guardian.

«Заборонено використовувати чутки для створення новин або використовувати гіпотези чи домисли, які спотворюють  факти», - йдеться у постанові. «Всім інтернет сайтам належить вжити необхідних заходів, щоб зміст опублікованих інформаційних повідомлень був достовірним, всебічним, об'єктивним і правдивим».

Китайський уряд вже досить широко контролює використання інтернету в країні, але прагне закріпити цей контроль на законодавчому рівні, відзначає The Guardian. Китайські чиновники переконують, що інтернет-обмеження, в тому числі блокування сайтів на кшталт Google і Facebook, здійснюються з міркувань безпеки в умовах зростання таких загроз, як тероризм. Водночас, міжнародні бізнес-групи вказують на те, що ці обмеження шкодять розвитку бізнесу та торгівлі. 

Як повідомлялося раніше, влада Китаю відновила спроби змусити усіх користувачів реєструвати мобільні номери лише за умови надання документів, що посвідчують особу.

Також MediaSapiens писав про те, що у Росії новинні агрегатори з відвідуваністю понад 1 млн осіб на добу зобов'язали перевіряти достовірність інформації. 

comments powered by Disqus