Уряд Малайзії пропонує штрафувати та відправляти до в'язниці за поширення фейків

Malaysia Chronicle

Як пише Reuters, розмір штрафу може становити до 128 тисяч доларів США, а тюремне ув'язнення - до 10 років. Законопроект передбачає, що до порушників можуть застосувати обидва покарання.

За задумом уряду, законопроект має на меті захистити суспільство від розповсюдження фейкових новин. Однак, прем'єр-міністра Малайзії Наджиба Разака (Najib Razak) почали критикувати, звинувачуючи у спробах обмежити свободу слова в країні. Уряд Наджиба Разака також перебуває в центрі скандалу, пов’язаного з відмиванням грошей через  державний фонд 1MDB. Розслідування виявило, що прем’єр отримав 700 мільйонів доларів на свій особистий рахунок від організацій, пов'язаних з 1MDB.

Опозиційний депутат Онг Кіан Мін (Ong Kian Ming) звертає увагу на те, що в цьому році у  Малайзії мають пройти парламентські вибори. «Це напад на пресу і спроба посіяти страх серед людей напередодні виборів», - зазначає депутат. В законопроекті також вказується, що до відповідальності можуть бути притягнуті й громадяни інших країн, якщо поширені ними фейки стосуються Малайзії або громадян країни. Онг Кіан Мін побоюється, що це може зачепити іноземних журнаілстів, які пишуть про корупційний скандал з 1MDB.

Нагадаємо, раніше в Малайзії поліція затримала 76-річного чоловіка на 3 доби за образу прем'єра Наджиба Разака у WhatsApp. Він надіслав фото, які ображають прем'єр-міністра Наджиба Разака, в груповому чаті у месенджері. Комісар поліції заявив, що «фото ображали і ранили почуття малайзійців».

comments powered by Disqus