Уряд Франції представить законопроект про боротьбу з фейками в березні

francetvinfo.fr
Про це повідомило агентство «Укрінформ» з посиланням на інтерв’ю міністерки французькому виданню Journal du dimanche ce dimanche.
 
«Заходи, над якими ми будемо працювати віднині й до березня, полягають у створенні закону про "довіру до інформації", що дозволить нам діяти дуже швидко, коли фальшива новина стає вірусною, особливо в період виборів», – сказала пані Ніссен.

Міністерка культури зазначила, що законопроект визначатиме нові обов'язки для різних медіа-платформ, яким «доведеться співпрацювати з державою та дотримуватися прозорості щодо спонсорованого контенту».

«Буде запроваджено судову процедуру, яка дозволить швидко блокувати розповсюдження фальшивих новин, коли це буде очевидним», – повідомила Франсуаза Ніссен.

Також новий закон, за її словами, «захистить від ризику приватної цензури, якщо ЗМІ діятимуть відповідно до власних правил».

Міністерка повідомила, що закон не обмежуватиме свободу ЗМІ, а навпаки сприятиме їй, оскільки коли правдива інформація нівелюється фейковою, то вона не може вільно розповсюджуватися.

«Неправдиві новини є серйозною та неабиякою загрозою для демократії», – вважає пані Ніссен.

У разі порушення вимог нового законодавства щодо порушників будуть застосовуватися санкції. Які саме – наразі невідомо. 

Нагадаємо, на початку року арезидент Франції Еммануель Макрон заявив, що влада буде розвивати «юридичний механізм для захисту демократичного життя від фейкових новин».

Тоді він повідомив, що закон уможливить закриття за рішенням суддів акаунтів у інтернеті, видалення інформації сумнівного змісту та обмеження доступу до окремих сайтів. Крім того, онлайн-платформи мають зобов’язати до більшої прозорості щодо осіб тих, хто поширює інформацію через ці ресурси, особливо коли йдеться про проплачені матеріали з метою їхнього показу широкій аудиторії.

comments powered by Disqus