У Росії Google визнали порушником закону про конкуренцію за скаргою Яндексу

dw.com

Про це ТАСС повідомив керівник відділу інформаційних технологій відомства Володимир Кудрявцев.  

«Визнали винною відповідно до ч.1 ст.10 «Зловживання домінуючим становищем» федерального закону про конкуренцію», - сказав він. 

За його словами, зловживанням домінуючим становищем відомство назвало той факт, що Google обумовлює попереднє встановлення виробникам мобільних пристроїв в Android-середовищі магазину Google Play рядом умов.

«Зокрема, це обов’язкове попереднє встановлення сукупності інших додатків свого виробництва і розміщення їх на пріоритетних місцях, попереднє встановлення чи налаштування пошукової системи Google у якості пошукової системи за замовчуванням, а також вимога про дотримання заборони на попереднє встановлення продуктів, додатків, сервісів інших розробників», - пояснив Кудрявцев. 

«Протягом 10 робочих днів після ухвалення рішення виноситься в повному обсязі, а компанії Google буде видано припис про припинення зловживанням домінуючим становищем та про здійснення дій, направлених на забезпечення конкуренції, в якому буде детально написано, що необхідно зробити, щоби ми визнали, що вони припинили зловживати домінуючим становищем», - уточнив Кудрявцев.

Штраф, який може виплатити американська корпорація, значний, підкреслив він. 

«Порушення в частині статті 10 передбачає можливість призначення «оборотного штрафу» у розмірі від 1 до 15% від виручки компанії на ринку, де було здійснення порушення, за рік, що передував розгляду. В будь-якому разі це значна сума», - пояснив Кудрявцев. Однак нині назвати її складно, оскільки інформація про виручку складає комерційну таємницю. 

Як писав MediaSapiens, американські компанії Google і Twitter об’єднаються для створення новинного сервісу. Він буде відрізнятися від конкуруючих продуктів використанням відкритого вихідного коду.

Також стало відомо, що Google планує повернутися на китайський ринок. Нині Google знаходиться на фінальній стадії переговорів, результатом яких стане повернення на китайський ринок Google Play і відповідних сервісів. Умовою для повернення компанії є те, що Google має прибрати програми, які з тих чи інших причин не відповідають вимогам місцевого законодавства та не влаштовують державні органи. 

Google пішов з китайського ринку в 2010 році через те, що компанія не знайшла спільну мову з владою країни щодо фільтрування пошукових запитів. Тепер же компанія планує повернутися в Китай. 

comments powered by Disqus