У РФ пропонують дозволити блокувати сайти, інформацію яких суд визнав наклепом

belta.by

Як повідомляє Meduza, законопроект внесла група депутатів на чолі з головою комітету з безпеки і протидії корупції Василем Піскарьовим.

Документом пропонується, аби дані для блокування сайтів російському регулятору Роскомнагляду передавала служба судових приставів. Вони повинні будуть робити це, коли закінчиться термін виконання судового рішення про видалення інформації.

Зараз в Росії суд або судові пристави не можуть вимагати блокування такої інформації.  Пристави можуть тільки періодично штрафувати відповідача за невиконання рішення про видалення даних.

Депутати повинні спочатку розглянути законопроект попередньо, потім – на трьох читаннях, перш ніж його можуть схвалити Рада Федерації РФ і президент.

Як повідомляє «Радіо Свобода», в лютому Роскомнадзор хотів блокувати сайт YouTube за позовом російського бізнесмена Олега Дерипаски, який заявляв, що його честь і гідність спаплюжено. Від відеохостингу вимагали видалити ролик із розслідуванням російського опозиціонера Олексія Навального про бізнесмена і його зв'язок зі співробітницею ескорт-агентства Настею Рибкою. Бізнесмен подав на дівчину в суд, який визнав, що ЗМІ, які писали про розслідування, зобов'язані видалити фотографії, відео та «іншу особисту інформацію» про пана Дерипаску.

До реєстру забороненої інформації потрапило також саме розслідування на сайті Навального і ролик на YouTube. Після цього сайт опозиціонера виявився заблокованим у Росії. Олексій Навальний подав у суд на Роскомнагляд за вимогу видалити ці дані.

Нагадаємо, в листопаді в Росії набув чинності закон про заборону анонімайзерів та VPN-сервісів. Ті сервіси, які протягом 3 днів не закриють доступ до сайтів, заборонених Роскомнаглядом, будуть самі заблоковані. Шукають порушників відомства ФСБ і МВС.

comments powered by Disqus