У Пекіні журналістів не допускають висвітлювати суд над борцем із корупцією

Xu Zhiyong en.wikipedia.org

Іноземних медійників не допустили не тільки до залу суду. Їм навіть не дозволили фільмувати з близької відстані будівлю, уточнює медіа-організація. Знімальні групи BBC, Sky News і CNN виштовхали звідти поліцейські у формі та в цивільному.

Кореспондент  CNN Дейвід Маккензі (David McKenzie) написав у  Twitter, що з ним «жорстко поводилися ще й затримували». Камеру охоронці порядку розбили. Та відео не було вилучено. Воно відображає насильство поліції з метою заборони висвітлення судового процесу в медіа. Після цього інциденту сигнал CNN у Пекіні було відключено.

На кореспондента SkyNews Марка Стоуна (Mark Stone і кореспондента BBC Мартіна Пейшенса (Martin Patience) також напала поліція. Однак їхні відео також збереглися.

На судовому процесі, який розпочався 22 січня в умовах посиленої охорони поліцією, Су Дзійону загрожує до 5 років позбавлення волі, інформує RSF.  Йому інкримінують те, що він «збирав натовп, щоб порушувати громадський порядок».

Су Дзійона, відомого як завзятого прихильника боротьби з корупцією, арештували у липні минулого року разом з багатьма учасниками заснованого ним Руху нових громадян, що домагається прозорості статків можновладців. Хоча усіх їх затримали в одній справі, всупереч китайським законам їх судитимуть окремо.

Захисника підсудного борця за права людини і кібердисидента Яна Маодона  (Yang Maodong) також арештували у липні ц. р. і досі тримають за ґратами.

У той час, як закордонні журналісти позбавлені можливості бути присутніми на судовому процесі, Су  зійон обрав захист мовчанням, відзначають Репортери без кордонів.

Медіа-організація висловила своє ставлення до позбавлення китайською владою права медіа висвітлювати влаштований нею судовий фарс лаконічним «No comment».

comments powered by Disqus