У Білорусі за пропаганду нацизму зможуть кинути за ґрати на 5 років

kyivpost.com

Як зазначається на сайті президента Білорусі, 23 липня він підписав закон «Про зміни до Кримінального кодексу Республіки Білорусь». Ним посилюється відповідальність за незаконний обіг наркотиків, підбурювання спортсменів до вживання допінгу, а також вводиться кримінальна відповідальність за «реабілітацію нацизму». Порушникам статті щодо нацизму може загрожувати до п'яти років тюрми.

«Законом в рамках протидії окремим видам загроз суспільній безпеці, актуальним на сучасному етапі, передбачено встановлення кримінальної відповідальності за умисні дії з реабілітації нацизму нарівні з розпалюванням расової або іншої соціальної ворожнечі», — йдеться на сайті президента.

«Белсат» пише, що раніше у Білорусі парламент ухвалив законопроект, який, зокрема, вводить заборону на реабілітацію нацизму, пропаганду, публічне демонстрування, виготовлення, поширення, зберігання та придбання з метою поширення нацистської символіки і атрибутики, дає визначення термінів «нацизм», «реабілітація нацизму» і «нацистська символіка та атрибутика».

Нагадаємо, у Росії цього року ухвалили закони, які забороняють розповсюджувати недостовірну інформацію, а також ту, яка ображає владу. «За образу суспільства, держави, офіційних символів РФ і органів державної влади» при першому порушенні передбачений штраф в розмірі від 30 тисяч рублів. Максимальне покарання за порушення такого закону — 15 діб арешту.

comments powered by Disqus