У Білорусі можуть заборонити зйомку громадян без їхньої згоди

pixabay.com

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Білоруський суд пояснив необхідність у змінах до законів потребою забезпечення конституційного принципу верховенства права, захисту кожного цивільно-правовими засобами від незаконного втручання в його особисте життя, усунення правової невизначеності у правовому регулюванні використання та охорони зображення громадянина в цивільному законодавстві. Наразі ж, на думку Конституційного суду, зберігається «правової дефект» щодо порядку використання зображень громадян й необхідно визначити меж реалізації та умов обмеження права на зображення.

Раніше розгляд даного питання раніше ініціювала Білоруська республіканська колегія адвокатів. У її зазначається, що поширення в ЗМІ та інтернеті зображень громадян може бути неправомірним: юристи вважають, що використання зображення громадянина без його згоди є вторгненням в приватне життя і порушенням права на особисту таємницю.

У документі КС також посилається на звернення громадської ради при МВС Білорусі, в якому йдеться про «факти самовільного фотографування і відеозйомки співробітників органів і підрозділів МВС».

У МВС вважають, що  «тенденційний підход до опублікування зображення може спричиняти негативні наслідки, в тому числі завдавати непоправної шкоди іміджу системи правопорядку, правам і законним інтересам співробітників органів і підрозділів МВС».

Нагадаємо, в червні повідомлялося, що у Білорусі за недостовірну інформацію можуть ввести кримінальну відповідальність. Також цьогоріч у Білорусі розглядали поправки до закону про ЗМІ, які передбачали посилення контролю над інтернетом.

comments powered by Disqus