Російська Держдума підтримала визнання фізичних осіб ЗМІ-«іноземними агентами»

The Moscow Times

Законопроект також вводить в закон «Про засоби масової інформації» статтю про обов'язкове заснування юридичної особи засобом масової інформації, яке визнане «іноземним агентом». Про це пише «Крим Реалії». На це буде відведено місяць з моменту внесення ЗМІ до реєстру Міністерства юстиції Росії.

Якщо юридична особа вже існує, воно отримуватиме права і обов'язки «іноземного агента», згідно з російським законодавством. Зокрема їх зобов’яжуть позначати свій контент спеціальним маркуванням. Якщо цей контент цитуватимуть інші видання, вони теж будуть зобов’язані його маркувати.

Раніше Міністерство юстиції Росії внесло до списку «іноземних агентів» «Голос Америки», проекти «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода», телеканал "Настоящее Время" , «Фактограф». Ці ЗМІ будуть зобов'язані звітувати перед Мін'юстом Росії про свою діяльність, а також вказувати в своїй продукції, що вони є іноземними агентами.

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон.

comments powered by Disqus