Радник президента РФ закликає переглянути проект закону про суспільне мовлення

00:00,
25 Жовтня 2011
793

Радник президента РФ закликає переглянути проект закону про суспільне мовлення

00:00,
25 Жовтня 2011
793
Радник президента РФ закликає переглянути проект закону про суспільне мовлення
24 жовтня в Громадській палаті Російської Федерації в рамках підготовки пленарного засідання цього органу відбувся перший круглий стіл на тему «Суспільне телебачення: перспективи і перешкоди».

Програма заходу передбачала обговорення таких питань, як специфіка суспільного телебачення, існуючі моделі, соціальні функції, правові та економічні підстави; доля законопроектів про суспільне телебачення, підготовлених Михаїлом Федотовим і Борисом Резніком, можливість створення суспільного телебачення в нинішній суспільно-політичній ситуації; застосування в Росії зарубіжного досвіду суспільного телебачення.



Один з учасників круглого столу Голова ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михаїл Федотов закликав переглянути проект закону 2002 року про створення в Росії суспільного теле-і радіомовлення, який передбачає створення цього ТБ на базі ВДТРК. «Проект закону про суспільне телебачення 2002-го виходить з того, що суспільне телебачення створюється на базі ВДТРК, яка функціонує на сьогодні, тобто ВДТРК трансформується в корпорацію суспільного телерадіомовлення. Отже, зберігаються всі бюджетні асигнування, які сьогодні виділяються на ВДТРК, але відпадає одне з джерел фінансування, а саме комерційна реклама», зазначив Федотов під час круглого столу.



За його словами, за таке телебачення стягуватиметься абонентська плата приблизно 8 рублів з особи, або 3% від мінімального розміру оплати праці на одну сім'ю. Крім того, дозволяється спонсорство і такі додаткові джерела фінансування, як пожертви та гранти. «Проект 2002 року потребує серйозного коригування, бо за цей час законодавство змінилося. Я готовий надати цей проект для переробки, але під авторським контролем... Якщо механізм для осучаснення проекту знайдеться швидко, то я готовий передати його 13 грудня президентові», підкреслив Федотов.



Наступні кругли столи, де обговорюватимуться теми програмної політики та організаційно-економічної структури суспільного мовлення, заплановані на листопад та грудень 2011 року.

Джерело: МЕАТР, МК

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Nashabashnya
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду