Путін підтримав ідею регламентування захисту особистих даних інтернет-користувачів

Володимир Путін, focus.ua

Про це він заявив в ході зустрічі з учасниками форуму «Інтернет-Економіка» у відповідь на пропозицію співзасновника «Лабораторії Касперського» Наталії Касперської, повідомляє ТАСС.

Згідно з повідомленням, Касперська запропонувала регламентувати захист не тільки персональних даних, але і так званих особистих даних, куди відносяться контакти різних людей, їх погляди, думки і т. д.

«Давайте. В умовах боротьби з терором абсолютно вірно. Тільки акуратніше треба, щоб не втручатися в особисте життя громадян», – заявив він.

Касперська також запропонувала з цією метою створити єдиний центр моніторингу реагування на загрозу за аналогією зі збором цифрових загроз.

За її словами, зараз закон захищає персональні дані користувача, але абсолютно ніяк не регулюється те, що називається особистими даними. При цьому соціальні мережі містять величезну кількість інформації. Цей «джерело знань» дає величезну можливість, за словами Касперської, маніпулювати людьми.

На її думку, необхідно, щоб іноземні сайти, такі як Facebook передавали свої сертифікати державі в обов'язковому порядку, якщо вони хочуть працювати на території Росії.

«Треба створити правову основу для покарання за вчинення таких інформаційних атак», – заявила вона.

Нагадуємо, що Генпрокуратура РФ запропонувала блокувати сайти за екстремістський зміст без експертизи. 

Згідно з текстом документу, блокування без залучення експертів може застосовуватися до сайтів з явними ознаками екстремістської спрямованості або до ресурсів, які можуть «мати широкий суспільний резонанс». Як пише російська газета «Ведомости», тимчасова інструкція про подібні рішення діє з грудня, але вже добре відпрацьована і може бути введена на постійній основі.

comments powered by Disqus