Порошенко підписав закон про кримінальну відповідальності за сприяння суїциду

president.gov.ua

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, сьогодні документ був повернутий з підписом президента. Згідно з внесеними змінами, кримінальна відповідальність буде поширюватися на доведення до суїциду шляхом системного примусу до дій, що суперечать волі людини, спонукання до самогубства та інші дії, які цьому сприяють.

Ці зміни дозволять притягувати до відповідальності осіб, які спонукають до суїциду інших людей через інтернет, наприклад, у соціальних мережах. Порушникам закону загрожує покарання до 3 років обмеження або позбавлення волі.

Нагадаємо,  MediaSapiens публікував рекомендації для медіа щодо висвітлення суїциду та аналіз психолога щодо впливу медіа на суїцидальну поведінку. В Україні активно повідомляти про появу груп, в яких так звані куратори доводять підлітків до самогубств, ЗМІ розпочали в 2017 році.

Також раніше директорка департаменту Національних гарячих ліній ГО «Ла Страда-Україна» Альона Кривуляк розповіла MediaSapiens, що кількість дзвінків у контексті «груп смерті» суттєво зросла після повідомлень ЗМІ про випадок у Маріуполі, коли дівчинка вистрибнула з 13-го поверху, виконуючи завдання «гри».

comments powered by Disqus