Обама пропонує припинити масовий збір даних американськими спецслужбами

jeweell.com

Планується, що Агенство національної безпеки більше не здійснюватиме «систематичного збирання даних про телефонні дзвінки». Записи телефонних розмов зберігатимуться у телефонних компаній, однак їх не проситимуть залишати їх довше, ніж зазвичай. Нині Федеральна комісія з комунікацій вимагає від компаній зберігати записи телефонних розмов впродовж 18 місяців, в той час як АНБ зберігає такі дані п’ять років.

Агентство національної безпеки отримуватиме записи лише з тих телефонних номерів, що пов’язані із законними підозрами в тероризмі. Законність підозри підтверджуватиметься в особливому судовому порядку.

Марк Ротенберг (Marc Rotenberg), виконавчий директор Інформаційного центру електронної приватності (the Electronic Privacy Information Center), схвально оцінив пропозиції адміністрації Обмами. За словами експерта, більшість урядових програм стеження є перебільшеними та неефективними.

Представник Американської спілки громадських свобод (the American Civil Liberties Union)  Джаміль Джафер (Jameel Jaffer) зазначив, що його організація має багато запитань до деталей, але загалом згодна з адміністрацією, що масовий збір телефонних даних спецслужбами має бути припинений.

У січні цього року Президент Америки анонсував серію серйозних реформ діяльності АНБ, зокрема щодо масового збору телефонних розмов. Він доручив Департаменту юстиції та спеціалістам розвідки розробити новий план до 28 березня, дня, коли спливає термін судового дозволу АНБ на збір телефонних даних.

comments powered by Disqus