Мережа органів саморегулювання в ЗМІ розглядатиме скарги про розпалювання міжнаціональної ворожнечі

Сергій Гузь, Автор фото: Світлана Остапа

Таке рішення було прийнято на міжнародній зустрічі саморегулюючих медійних організацій в рамках спільного проекту ЄС та Ради Європи «Сприяння професіоналізму і відповідальній журналістиці та підтримці органів саморегуляції в ЗМІ», що відбувається сьогодні, 3 липня, в Тбілісі. 

Мережа як наднаціональний орган буде розглядати звернення і скарги, які проблематично або неможливо буде розглянути на національному рівні через небезпеку звинувачень у «непатріотизмі». Таким чином, Мережа намагатиметься провести максимально об'єктивний розгляд будь-якої скарги. 

Крім того, організації, що входять до Мережі, вирішили підготувати спеціальні рекомендації для ЗМІ, щоб протистояти найбільш небезпечним проявам пропаганди, яка призводить до розпалювання міжнаціональної і будь-якої іншої ворожнечі. 

«Добре, що тепер ми знатимемо, як така група працюватиме. Протягом місяця ми підготуємо базові принципи, згідно з якими будуть розглядатися подібні скарги та звернення. Після їх затвердження національними організаціями саморегулювання ( в Україні це Комісія з журналістської етики) - група розпочне роботу. Це дасть можливість більш об'єктивно оцінювати матеріали тих журналістів та ЗМІ, які сьогодні піддаються жорсткій критиці з боку політиків, урядів або певних громадських груп. Головне - захистити професійні стандарти і чесну роботу журналістів. Також я сподіваюсь, що ця діяльність Мережі дозволить хоча б трохи знизити розповсюдження мови ворожнечі в наших ЗМІ та Інтернеті, яке вже досягло значних масштабів і має катастрофічний вплив на можливість досягнення політичної та економічної стабільності в Україні. Відповідальність журналістів сьогодні колосальна, і дуже добре, якщо Мережа та органи саморегуляції допоможуть медійникам втриматися в професійному руслі і не дати скотитися до банальної пропаганди», - сказав представник КЖЕ Сергій Гузь. 

comments powered by Disqus