Малайзія погодилась переглянути законодавство щодо фейкових новин

The New York Times

Про це повідомляє BBC. Покарання за поширення фейків були запроваджені його попередником, прем'єром Наджибом Разаком (Najib Razak). Відповідний законопроект був прийнятий напередодні парламентських виборів у країні, які відбулися в травні цього року. Згідно з ним, порушників можуть засудити до ув’язнення терміном до 6 років та штрафів на суму до $130 000.

Махатхір Мохамад був серед критиків закону й в свої виборчій кампанії він виступав за повне скасування цього закону. Тепер прем'єр-міністр заявив, що він перегляне суперечливий закон, прийнятий Наджибом Разаком. «Хоча ми підтримуємо концепцію незалежної преси та свободи слова, вони мають обмеження. Якщо хтось навмисно намагається створити хаос, їм доведеться зіткнутися з конкретними законами, які обмежують ці дії», - заявив новий прем'єр.

Коаліція Махатхіра Мохамада отримала в парламенті 176 місць з 222, таким чином вперше за останні 60 років у Малайзії на виборах перемогла опозиція. Сам Мохамад вже займав пост прем'єр-міністра країни з 1981 по 2003 рік.

Нагадаємо, за малайзійським законодавством щодо фейкових новин був винесений перший вирок.

Салах Салем Салех Сулейман (Salah Salem Saleh Sulaiman) був звинувачений в поширенні неправдивих новин після того, як він опублікував відео на YouTube та звинуватив поліцію у тому, що правоохоронцям знадобилось 50 хвилин на те, аби відповісти на виклики через стрілянину. Інцидент трапився 21 квітня в столиці Малайзії Куала-Лумпурі. Поліція стверджує, що приїхала на виклик через 8 хвилин.

Чоловіка засудили до штрафу в  близько $ 2550 доларів, однак замість цього він вирішив провести місяць за гратами, оскільки не мав грошей для того, аби заплатити штраф.

comments powered by Disqus