Макрон анонсував законопроект про боротьбу з фейками

Фото: Etienne Laurent, AFP - Getty Images

Про це він сказав 3 січня на святковому заході для преси, пише DW.

Документ уможливить закриття за рішенням суддів акаунтів у інтернеті, видалення інформації сумнівного змісту та обмеження доступу до окремих сайтів. Так само онлайн-платформи мають зобов’язати до більшої прозорості щодо осіб тих, хто поширює інформацію через ці ресурси, особливо коли йдеться про проплачені матеріали з метою їхнього показу якомога більшому числу користувачів.

Як повідомляє ВВС, пан Макрон також зазначив, що фейки навмисно розмивають лінію між істиною та брехнею, підривають віру людей у ліберальну демократію.

Кореспонденти, присутні на події, переконані, що президент Франції мав на увазі Росію, коли він робив цю заяву. Адже раніше він уже заявляв про спроби Москви маніпулювати громадською думкою у Європі та США. У травні Еммануель Макрон назвав російські Russia Today та Sputnik органами пропаганди. Російським ЗМІ було відмовлено в акредитації у його виборчому штабі.

Президент Франції уважає, що потрібно створити жорсткіші правила щодо контенту соціальних мереж, «особливо під час виборів». Він наголосив, що поширення неправди у соціальних медіа зараз тепер стало можливим за кілька тисяч євро.

«Тисячі агітаційних акаунтів у соціальних мережах поширюються у всьому світі, на всіх мовах, щоб придушити політичних діячів, особистостей, громадських діячів, журналістів», — сказав він.

Президент Франції також заявив, що потрібно обмежувати кількість проплачених новинних кампаній у соціальних мережах.

«Ми будемо розвивати наш юридичний механізм для захисту демократичного життя від цих фейкових новин», — зазначив пан Макрон.

Французький регулятор з питань телебачення та радіо отримав додаткові повноваження, аби боротися «із будь-якою спробою дестабілізації [з боку] телеканалів, які контролюють чи на які впливають іноземні держави».

Нагадаємо, в грудні у Франції розпочав роботу підрозділ російського пропагандистського телеканалу RT France. Мовник отримав 1,22 млрд рублів (близько 500 млн грн) для запуску мовлення французькою. 

Ще до початку його роботи глава Вищої ради аудіовізуальних засобів Франції Олів'є Шрамек заявив, що установа стежитиме за діяльністю французької редакції російського державного каналу Russia Today. Це рішення обумовлене «проблемою довіри» до інформації, яку поширює RT.

За два дні після початку його роботи французькі громадські діячі вимагали припинення його трансляції.

comments powered by Disqus