Китай запроваджує держреєстрацію для магазинів мобільних додатків

BBC/Getty images

Як повідомляє BBC, нові правила набувають чинності в понеділок. Компанія Cheetah Mobile Security опублікувала статистику, згідно з якою мобільні пристрої більше 1,4 мільйона китайських користувачів були вражені шкідливими програмами станом на січень 2016 року. Тому рішення про обов'язкову реєстрацію магазинів мобільних додатків в першу чергу мотивують безпекою китайських користувачів.

«Це рішення слідує за рядом інших зусиль посилити цензуру в інтернеті, в тому числі - нещодавнє видалення додатка The New York Times з китайського App Store», - пише BBC.

Більшість смартфонів у країні працюють на базі Android, але Google Play Market в Китаї не працює. Тому користувачі,  як правило, йдуть в магазини місцевих технрлогічних гігантів - Tencent, Xiaomi, Baidu та Huawei. Проте, японська компанія в області кібербезпеки Trend Micro відзначає, що деякі китайські громадяни завантажують додатки й з інших, менш надійних майданчиків, у пошуках програм, які не доступні їм.

Регулятор CAC поки не повідомив, які саме дії необхідно виконати магазинам мобільних додатків, аби оперувати в країні.

В листопаді минулого року Китай ухвалив новий закон про кібербезпеку, згідно з яким державний контроль над інтернетом посилюється. Законом забороняється діяльність в інтернеті, спрямована на «повалення соціалістичної системи, розкол нації, підрив національної єдності, захист тероризму та екстремізму». Окрім того, починаючи з серпня 2016 року головні редактори китайських сайтів нестимуть персональну відповідальність за їхній зміст. Керівництво новинних сайтів повинне цілодобово відстежувати зміст заміток і статей, щоб не допустити фактичних, стилістичних та інших помилок.

comments powered by Disqus