Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти екс-членів Нацради за зловживання владою (ДОКУМЕНТ)

Depcontrol.org

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактами зловживання службовим становищем членами Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, які призвели до монополізації провайдером «Зеонбуд» ринку цифрового телебачення. Про це MediaSapiens повідомили в депутатському об’єднанні «Депутатський контроль».

Як ідеться у відповіді першого заступника генпрокурора Юрія Севрука на запит народного депутата Геннадія Кривошеї, кримінальне провадження розпочато Генпрокуратурою 29 вересня за ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою та службовим становищем).

Досудове розслідування доручено Головному слідчому управлінню Міністерства внутрішніх справ України. Процесуальне керівництво розслідуванням здійснює ГПУ.

Нагадаємо, що на початку жовтня народні депутати, члени депутатського об'єднання «Депутатський контроль», звернулися до Генеральної прокуратури, Служби безпеки України та Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з вимогою  анулювати ліцензію монополіста цифрового телебачення «Зеонбуд», який, на їхнє переконання, використовує своє становище для незаконного збагачення та створює загрозу безпеці України.

Крім того наприкінці вересня правоохоронні органи розпочали перевірку заяви Незалежної асоціації телерадіомовників про вчинення попереднім складом Нацради під час ліцензування ТОВ «Зеонбуд» кримінального правопорушення, передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем».

Нагадаємо, що в липні голова Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєвповідомив, що парламентські комітети з питань запобігання і протидії корупції, з питань інформатизації та зв'язку та з питань свободи слова та інформаційної політики планують провести спільне засідання, присвячене переходу на цифрового телебачення, а також попереднім рішенням Нацради щодо ліцензування «Зеонбуду» і конкурсам на місця в цифрових мультиплексах.

Однак поки що заплановано тільки комітетські слухання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на тему: «Впровадження ефірного наземного цифрового телевізійного мовлення в Україні: виклики і проблеми інформаційної безпеки». Вони відбудуться 11 листопада.

comments powered by Disqus