Французький законопроект пропонує спростити закриття медіа з фейками

qha.com.ua

Про це йдеться у представленому міністром культури Франції Франсуазою Ніссен (Françoise Nyssen) законопроекті, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на France24.

У проекті закону також вказано, що протягом п'яти тижнів до виборів Вища рада аудіовізуальних засобів Франції може «призупинити діяльність ЗМІ під впливом», тобто відкликати ліцензію на сайт або телеканал, якщо буде виявлено, що там подається недостовірна інформація.

Підрозділи, які відповідають за інформаційну безпеку, також матимуть право вимагати від таких інтернет-платформ, як YouTube, Facebook тощо публікувати імена спонсорів публікацій або кампаній, спрямованих на вплив на голосування за помилковими аргументами. Крім того, ці сайти повинні будуть повідомляти про обсяги фінансування, витрачені на такі дезінформаційні кампанії.

Метою введення нових правил названо можливість оперативно реагувати на появу фейкової інформації і протидіяти кампаніям з її розповсюдження.

Як приклад такої необхідності швидкої протидії поширенню дезінформації згадуються втручання в вибори президента США у 2016 році та референдум у Великобританії про вихід з Євросоюзу (Brexit).

Для визначення правдивості чи хибності змісту інформації та швидкого реагування у разі виявлення фейків Вища рада аудіовізуальних засобів Франції отримає ширші повноваження, так само як і судді, які прийматимуть рішення у пришвидшеному порядку.

«Новий закон має на меті два основні вектори: соціальні мережі, такі як Facebook, та засоби масової інформації, які перебувають під впливом іноземних держав, по суті це про Росію», — пояснив суть законопроекту фахівець у сфері цифрового права, адвокат Антуан Шерон, який брав участь у роботі над документом.

Пан Шерон зазначив, що першочерговим буде швидке реагування та протидія поширенню неправдивої інформації, а на другому місці – пошук істини.

Нині протидія поширенню неправдивої інформації у Франції відбувається за законом про пресу, прийнятимще в 1881 році, який не відповідає в повному обсязі вимогам сучасності у сфері поширення інформації.

Нагадаємо, цього місяця Франсуаза Ніссен також зазначала, що новий закон «захистить від ризику приватної цензури, якщо ЗМІ діятимуть відповідно до власних правил».

На початку року арезидент Франції Еммануель Макрон заявив, що влада буде розвивати «юридичний механізм для захисту демократичного життя від фейкових новин».

Тоді він повідомив, що закон уможливить закриття за рішенням суддів акаунтів у інтернеті, видалення інформації сумнівного змісту та обмеження доступу до окремих сайтів. Крім того, онлайн-платформи мають зобов’язати до більшої прозорості щодо осіб тих, хто поширює інформацію через ці ресурси, особливо коли йдеться про проплачені матеріали з метою їхнього показу широкій аудиторії.

comments powered by Disqus