Американського фотографа засудили до 30 днів в'язниці за необережне керування дроном

The Verge

Як повідомляє The Verge, дрон врізався в будівлю після чого впав на голову жінці, через що вона втратила свідомість. Також при падінні дрон вдарив чоловіка, який стояв поруч. Фотографа звинуватили в недбалості, через яку інші люди опинилися в небезпеці та могли отримати травму. Спочатку йому загрожував рік в'язниці і штраф в розмірі $ 5000, проте суд визнав його дії як ненавмисні і пом'якшив покарання до 30 днів тюремного ув'язнення і зменшивши штраф в десять разів.

Співзасновник Центру з вивчення дронів Артур Холланд Майкл прокоментував, що це перша судова справа в США, в якій за недбале керування дроном було винесено рішення про ув'язнення.

Адвокат підсудного Джеффрі Крадел вважає, що вердикт судді надто суворий, оскільки інцидент стався через нещасний випадок. Він вважає, що його клієнта хочуть посадити навмисно, щоб налякати інших власників дронів.

Помічник головного прокурора СіетлаРеймонд Лі заявив, що жителі міста «не повинні боятися того, що на них впаде дрон». Він також зазначив, що Пол Скіннер сам створив ситуацію, внаслідок якої постраждали люди. Як повідомляє The Verge, поки що законів, які регулюють використання безпілотників у США мало. Але окремі штати починають розробляти їх, аби зменшити кількість нещасних випадків, пов'язаних із використанням дронів.

Нагадаємо, американську компанію SkyPan International оштрафували на $ 200 тисяч за незаконне використання дронів. Компанію звинуватили в здійсненні 65 несанкціонованих вильотів.

Раніше MediaSapiens писав про запровадження FFA доповнення до правил, які регулюють  використання безпілотних авіаційних систем. Ці доповнення значно розширили легальне використання дронів, зокрема, зробивши його доступним для новинних редакцій.

comments powered by Disqus