Звільненням Марії Варфоломєєвої займається Об’єднаний центр з координації пошуку – СБУ

Stopcensorship.wordpress.com

Про це йдеться у відповіді СБУ на запит Інституту масової інформації (ІМІ).  

Об’єднаний центр був створений 5 жовтня цього року наказом №644 Центрального управління СБУ з метою оптимізації роботи з визволення заручників незаконних збройних формувань в зоні АТО.

«Інформація стосовно громадянки України Варфоломєєвої М.С. врахована в роботі Об’єднаного центру та буде використана під час заходів із визволення заручників», - йдеться у відповіді на запит за підписом заступника начальника штабу АТО при СБУ А.Кравченка.

Нагадаємо, Марію Варфоломєєву затримали  9 січня, поки вона фотографувала житлові будинки на вулиці Луганська. Її звинуватили у допомозі Збройним Силам України у «коригуванні артилерійського вогню» та шпигунстві для української громадської націоналістичної організації «Правий сектор». Викрадачі-сепаратисти піддали її серії допитів, які постійно знімали на відео. На цих відеозаписах Марія часто ридала. Зрештою їй «присудили» 15 років ув’язнення. 

На початку червня українські журналістські організації та рухи звернулися до Президента України Петра Порошенка, голови СБУ Валентина Наливайченка, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних структур з вимогою вжити всіх зусиль для звільнення луганської журналістки Марії Варфоломєєвої з полону так званої «ЛНР». Відповідну заяву поширили 2 червня рух «Стоп цензурі!», ГО «Інститут масової інформації», ГО «Телекритика», ГО «Інститут розвитку регіональної преси».

Всесвітні медійні організації також неодноразово закликали звільнити журналістку. 

comments powered by Disqus