Звільнення Марії Варфоломеєвої з полону «ЛНР» залишається пріоритетом для НСЖУ – Томіленко

Фото: скрін відео групи "Патріот"

Про це він особисто повідомив MediaSapiens.

За словами Сергія Томіленка, наразі в НСЖУ відсутня будь-яка інформація про умови утримання в полоні луганської журналістки Марії Варфоломеєвої, яку в «ЛНР» звинувачують  в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років «ув'язнення». Водночас через уповноважену Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірину Геращенко, яка опікується українськими заручниками, захопленими сепаратистами, питання про обмін Марії Варфоломеєвої постійно піднімається у рамках Мінських переговорів. Але, за її словами, бойовики не погоджуються на обмін журналістки, продовжувати висувати їй звинувачення у «коригуванні вогню».

НСЖУ шукає також неофіційні канали впливу на ситуацію і звернулася до колишніх членів Спілки, які зараз працюють в «ЛНР», з проханням сприяти звільненню Марії Варфоломеєвої. Сергій Томіленко вважає, що поки не варто називати прізвища осіб, до яких звертається Спілка, аби не зашкодити справі.

Нагадаємо, 9 січня 2015 року Марію Варфоломеєву затримали озброєні бойовики під час фотографування житлових будинків на одній з вулиць Луганська. Зі слів журналістки, вона робила фотозйомку для одного з харківських видань. Згодом стало відомо, що бойовики висунули їй звинувачення в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років «ув'язнення».

До окупації Луганська Марія Варфоломеєва працювала в місцевому виданні «Свободный репортер», яке припинило існування після початку бойових дій. Редактор «Свободного репортера» Анна Руденко неодноразово підтверджувала факт співпраці пані Варфоломєєвої з виданням, у тому числі у прямому ефірі «Громадського ТБ» 23 травня. Також журналістка співпрацювала з інтернет-виданням «Восток-медиа», та була фіксеркою для центральних телеканалів.

На початку червня 2015 року українські журналістські організації та рухи звернулися до Президента України Петра Порошенка, тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних структур з вимогою вжити всіх зусиль для звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої з полону так званої «ЛНР».

18 липня 2015 року в ефірі «Громадського мовлення Донбасу» волонтер групи «Патріот» Гайде Різаєва, яка тривалий час перебувала у полоні, заявила, що сепаратисти готові обміняти луганську журналістку Марію Варфоломеєву у форматі «один на один». У відповідь речниця прес-центру СБУ Олена Гітлянська заявила, що створений при Службі безпеки України Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти разом з громадськими та волонтерськими організаціями вживають всіх можливих заходів для звільнення заручників, в тому числі журналістки Марії Варфоломеєвої.

Тим часом волонтер Харківської правозахисної групи Юрій Гуков, який бере участь у переговорах щодо звільнення Марії Варфоломеєвої, повідомив, що бойовики хочуть обміняти журналістку на чоловіка, який приніс на блок-пост банку меду з вибухівкою. Українська сторона вважає такий обмін неприйнятним. Представник Служби безпеки України у відповідь на запитання шеф-редактора «Телекритики» Наталії Лигачової про долю Марії Варфоломеєвої на зустрічі медійних організацій із силовиками в Адміністрації Президента 16 вересня повідомив, що українська сторона постійно ставить питання про звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої, але російська сторона висуває неприйнятні умови.

comments powered by Disqus