Вбивцям журналіста Василя Сергієнка загрожує 15 років тюрми або довічне ув’язнення

Фото: urp1990.com.ua

Про це повідомляє офіційний сайт прокуратури Черкаської області.

Нагадаємо, 4 квітня 2014 року невідомі викрали Василя Сергієнка з дому в місті Корсунь-Шевченківський на Черкащині. Наступного дня його знайшли закатованим на смерть у лісі.

У жовтні 2015 року начальник управління МВС України в Черкаській області Владислав Пустовар повідомив, що журналіста, майданівця, громадського активіста, 58-річного Василя Сергієнка викрали, катували та вбили київські бандити.

«Дії останніх кваліфіковано за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини),  п. п. 3, 12 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Санкція статей передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічне позбавлення волі», - повідомляє Черкаська прокуратура.

Нагадаємо, у всеукраїнському об'єднанні «Свобода», до якого входив Василь Сергієнко, його зникнення пов'язували із журналістською діяльністю, зокрема серією статей, «що викривають злочинну діяльність одного із місцевих багатіїв-латифундистів, "регіонала" Геннадія Бобова».

Начальник управління МВС України в Черкаській області Владислав Пустовар повідомив, що у вбивстві Василя Сергієнка брали участь дві групи бандитів з Києва.

«Завданням першої було викрасти жертву. Четверо осіб на автомобілі "Лада Пріора" напередодні вбивства під'їхали до будинку, де мешкав журналіст і відвезли Сергієнка в покинуту будівлю на узліссі. Там на них чекали двоє бандитів із другої групи. Напередодні викрадення вони купили в одному зі столичних супермаркетів лопати й відра. У лісі під Корсунем вибрали місце, викопали яму і чекали, поки їм передадуть викраденого. Зробивши чорну справу, убивці спокійнісінько поїхали в Київ», - розповів він.

Наступного дня тіло Сергієнка знайшли за 15 кілометрів від міста у Виграївському лісі. На жертві були численні ножові поранення, сліди черепно-мозкової травми. Руки вбитого були закуті в кайданки, а ноги перебиті в колінах. Вбивці жорстоко його катували, а потім вкинули в яму, притисли обличчям до землі й задушили.

За словами Владислава Пустовара, на слід убивць оперативників вивів обривок касового чека одного зі столичних супермаркетів. Переглядаючи відеозаписи камер спостереження магазину, правоохоронці помітили двох чоловіків, які купували відра й лопати. «Цей момент і став відправною точкою розплутування всього трагічного клубка», - підкреслив він.

За його словами, убивць затримали під час вчинення ними іншого тяжкого злочину. Вони поміняли обшивку салону машини, але під нею експерти-криміналісти знайшли сліди крові Василя Сергієнка, що довела експертиза ДНК. Ще одного вбивцю журналіста шукають, але, як сказав членам громадської ради Владислав  Пустовар, є підстави вважати, що його немає серед живих.

comments powered by Disqus