У Херсонській міськраді журналістам заборонили підходити до депутатів

Фото: "Херсонський вісник"

Про це повідомляє видання «Мост» з посиланням на інформацію прес-служби.

«Звертаємо вашу увагу, що згідно зі статтею 6 Регламенту Херсонської міської ради VII скликання, затвердженого рішенням сесії міської ради 02.12.2015 № 2, під час пленарного засідання міської ради особи, які не є депутатами міської ради, не повинні знаходитися в місці розміщення депутатів, за винятком тих осіб, які супроводжують депутатів-інвалідів, а також працівників апарату міської ради», - повідомляє прес-служба.

Голова фракції «Укроп» у Херсонській міськраді Віталій Богданов сказав, що таку норму внесли ті, хто побоюються, що журналісти фотографуватимуть екрани їх телефонів та особисті речі, і пообіцяв спробувати відмінити цю заборону.

«В цьому регламенті багато таких дивних норм, але зараз немає сенсу відміняти тільки цю. Думаю, що після звернення журналістів і розгляду комісіями цієї норми ми її відмінимо», - пообіцяв  Віталій Богданов.

Нагадаємо, у Маріупольській міськраді (Донецька область) депутати хочуть зробити допуск журналістів на засідання міської ради можливим лише з акредитації, а за «спотворення інформації» співробітник ЗМІ буде позбавлений права бути присутнім на сесії міськради. Такі норми включені до проекту Регламенту Маріупольської міської ради VII скликання.

Миколаївська міська рада планує обмежити доступ журналістів на сесії міськради, закріпивши у регламенті норми про обов’язкову акредитацію за 48 годин і обмеження присутності на сесії представників одного ЗМІ.

16 грудня на сайті Запорізької міської ради з’явилось повідомлення для ЗМІ, у якому журналістів запрошували акредитуватись на пленарне засідання міськради 17 грудня. Прес-секретар мера Запоріжжя  Володимира Буряка Ольга Мєшок, яка займається акредитацією журналістів на сесію, заявила, що таке обмеження введене, «щоб усі, хто дійсно є журналістами, могли нормально працювати, і від сторонніх ЗМІ не приходило по десятку чоловік».

Водночас міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зупинив дію рішення Черкаської міської ради «Про регламент роботи Черкаської міської ради». Перед цим до регламенту було внесено поправку, яка передбачає, що журналісти зможуть відвідувати сесії Черкаської міської ради за таких умов: не більше двох представників від одного засобу масової інформації та за обов’язкової наявності редакційного посвідчення.

comments powered by Disqus