Суддя у Миколаєві заборонив журналісту зйомку під час судового засідання

Суддя Юрій Крутій. Фото: "НикВести"

Про це йдеться у новині на сайті «НикВести».

Судове засідання відбулося в середу, 27 січня.  Головуючий суддя Юрій Крутій, зауваживши, що журналіст знімає одного з обвинувачених, зажадав прибрати камеру. Видання заявляє, що таким чином суддя проігнорував зміни в законодавстві, які набули чинності навесні 2015 року. Згідно положень закону «Про право на справедливий суд», всі присутні в залі відкритого судового засідання можуть записувати відео і фотографувати без дозволу суддів.

У своїй відмові Юрій Куртій послався на Кримінально-процесуальний кодекс України і заявив, що фото і відеофіксація процесу буде проводиться тільки з дозволу судді, додавши, що необхідно було зареєструвати в канцелярії суду письмове прохання про час зйомки, де вказувалися б дані про журналіста. При цьому він сказав, що не прийме усну заяву з проханням дозволити вести відеозйомку.

Видання зазначає, що раніше Юрій Крутій та інші судді Ленінського райсуду Миколаєва не виступали проти зйомки журналістами різних судових засідань і не вимагали клопотань. Більш того, при запереченні будь-кого з учасників процесу судді роз'яснювали їм зміни в законодавстві. Тобто раніше судді і зокрема Юрій Крутій враховували статті 11 закону «Про право на справедливий суд».

Нагадаємо, 6 жовтня 2014 року суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Юрій Крутій намагався заборонити журналістам видань «Преступности.НЕТ», «Новости-N» та «Миколаївського центру журналістських розслідувань» бути присутніми на судовому засіданні з розгляду справи про ДТП, винуватцем якого був начальник управління з надзвичайних ситуацій Миколаївської ОДА Петро Камінський.

28 березня 2015 року набув чинності закон «Про забезпечення права на справедливий суд», яким, зокрема, засобам масової інформації дозволяється застосовувати портативні відеотехнічні засоби фіксації судових засідань без дозволу суду. Відповідна норма прописана в пункті 3 статті 11 закону «Гласність і відкритість судового процесу»: «Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом». Водночас, зазначено у статті, трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. 

comments powered by Disqus