Прокуратура АР Крим відкрила провадження через затримання кримського блогера Заіра Акадирова

Затримання Заіра Акадирова (праворуч). Фото: скрін відео ІА QHA

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

«Вчора внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 146, ч. 2 (незаконне позбавлення волі)», – повідомив перший заступник прокурора АРК Олексій Калина.

Раніше Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) розповсюдила заяву, у якій вимагала від прокуратури АРК відкрити кримінальне провадження за фактом незаконного затримання Заіра Акадирова 15 січня у Сімферополі (Крим). Олексій Калина повідомив, що до відомства НМПУ з такою вимогою не зверталася.

Нагадаємо, 15 січня у Верховному суді окупованого Росією Криму поліція затримала кримського журналіста, колишнього головного редактора інтернет-видання «Аргументы недели-Крым»  Заіра Акадирова. Журналіста відпустили тільки після допиту у відділку поліції.

Після звільнення Заір Акадиров заявив, що за ним ведеться стеження. Крім того, його затримання поліцією відбувалось як викрадення – журналіста намагалися доправити до Центру протидії екстремізму, створеного РФ в окупованому Криму, і погрожували «відправити у підвал».

Після анексії Криму у 2014 році головний редактор «Аргументи тижня - Крим» Заір Акадиров, який працював у газеті від дня її заснування, змушений був звільнитися через цензуру і втручання у редакційну політику засновників.

 

comments powered by Disqus