Премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка отримала польська журналістка

Фото: Facebook Сергія Томіленка

Про це йдеться на сайті НСЖУ.

Нагороду лауреатці під час вшанування кращих польських журналістів минулого року вручив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.

«Висловлюючи вдячність за дружбу і підтримку Польській асоціації журналістів, я хотів би виконати приємну місію від Національної спілки журналістів України і вручити спеціальну нагороду. Рішенням НСЖУ лауреатом спеціальної Національної премії за захист свободи слова обрано пані Агнешку Ромашевську-Гужі», - повідомив Сергій Томіленко.

Як повідомляє Незалежна медіа профспілка України (НМПУ), кандидатуру Агнешки Ромашевсько-Гужі було висунуто Дніпропетровською обласною організацією Спілки. Її керівник Олексій Ковальчук зазначив, що колегу з Польщі можна із упевненістю назвати «адвокатом української журналістики». Вона завжди стоїть на захисті свободи слова, впровадження європейських стандартів у медійне середовище, підтримувала реформування українських ЗМІ.

Перший секретар НСЖУ зауважив, що  саме Польська асоціація журналістів першою відгукнулася на події, що відбувалися в Україні в 2013-14 роках, зокрема, протистояння на Майдані й численні випадки насильства у відношенні журналістів. Колеги з Польщі почали збирати кошти для допомоги українським медійникам. І саме пані Агнешка не раз приїжджала в Україну з метою допомоги й підтримки. Завдяки ініціативі польських колег почалася діяльність Об’єднаного центру допомоги журналістам НСЖУ й НМПУ, що надав матеріальну підтримку десяткам колег, які постраждали на Майдані, під час подій у Криму й на Сході.

Сергій Томіленко також вручив польській журналістці пам’ятний подарунок  - бурштинову карту України. «На ній Крим - це Україна», - під оплески польських журналістів наголосив перший секретар НСЖУ.

Голова НМПУ Юрій Луканов у свою чергу привітав лауретку та наголосив: «Агнешка Ромашевська є справжнім другом україньких журналістів. Завдяки її енергійності і наполегливості ми маємо широкі контакти з польською журналістською організацією. Форум українських і польських журналістів в Казімежі-Дольному вже став традиційним. Цього року він пройшов утретє. Він дозволяє обговорювати питання співпраці між професійними спільнотами двох країн. Нам вдалось реалізувати спільні проекти. Зокрема, під час Майдану польські колеги зібрали для постраждалих українців кошти на лікування та компенсацію пошкодженої техніки. У всіх цих процесах Агнешка грає провідну роль. Тому її лише можна привітати з премією і побажати: так тримати!».

Лауреат премії минулого року, головний редактор газети «Донбасс» Олександр Бриж зазначив, що Агнешка Ромашевська постійно відстоює права українських журналістів у Європі, тому гідна одержати цю премію.

Нагадаємо, Національна журналістська премія за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка заснована у 2012 році НСЖУ для заохочення та нагородження осіб та організацій, які досягли успіхів та суспільного визнання у сфері відстоювання права на свободу слова, боротьбі за високі професійні журналістські стандарти. Премія присуджується до дня народження Ігоря Лубченка - багаторічного голови НЖСУ, відомого журналіста та редактора.

Національна спілка журналістів України нагороджує премією імені Ігоря Лубченка вже вчетверте. Першим лауреатом премії став голова Комісії з журналістської етики, засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий, у 2013 році премію отримала шеф-редактор проекту «Телекритика», нині голова правління ГО «Телекритика». У 2014 році було вирішено вручити премію голові Донецької обласної організації НСЖУ Олександру Брижу, який змушений був через окупацію терористами виїхати із Донецька.

comments powered by Disqus