МВС відкрило два кримінальних провадження щодо незаконних обшуків ФСБ у співробітників ATR в Криму

Провадження стосуються фактів незаконного проникнення в житло батьків директора телеканалу ATR Ленура Іслямова, а також перешкоджання законній діяльності громадських організацій, які виступають проти окупації Криму, повідомляє МВС на своєму сайті.

«Дані про кримінальні правопорушення внесені до спеціальної бази даних. Ці правопорушення будуть обов’язково розслідувані одразу після припинення незаконної окупації Криму», - йдеться в повідомленні.

За наявною в Міністерстві внутрішніх справ України інформацією, 2 листопада представники окупаційної так званої «влади Криму» незаконно проникли до житла батьків ініціатора акції «Блокада Криму» та генерального директора кримськотатарського каналу ATR Ленура Іслямова, а також до житла деяких колишніх працівників цього каналу. «Під загрозою застосування насильства ці особи незаконно провели низку обшуків, чим порушили недоторканість житла громадян України на території Автономної Республіки Крим», - зауважили в МВС.

Того ж дня, 2 листопада, за даними фактами слідчим відділом ГУМВС України в Автономній Республіці Крим розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.162 (Порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу України.

Крім того, наголосили в МВС, діючи таким чином, представники окупаційної так званої «влади Криму» намагаються перешкоджати законній діяльності громадських організацій та їхніх органів, що виступають проти анексії Криму.

За цим фактом слідчими ГУМВС України в АР Крим розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 170 (Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій) Кримінального кодексу України.

МВС України заявило, що всі факти правопорушень щодо громадян України, які мешкають в АР Крим, документуються, вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань та до особливої бази даних. «Протягом трьох останніх місяців до ЄРДР внесено низку відомостей щодо правопорушень стосовно представників кримськотатарського народу. Усі правопорушення будуть обов’язково розслідувані, як тільки буде припинена незаконна окупація Криму», - йдеться в повідомленні МВС.

Нагадаємо, 2 листопада вранці стало відомо, що російська Федеральна служба безпеки порушила кримінальну справу проти власника каналу ATR Ленура Іслямова – громадянина Росії, який живе на материковій Україні та який є одним з ініціаторів блокади Криму.

Також 2 листопада в Криму відбулися обшуки ФСБ в помешканнях колишніх співробітників кримськотатарського телеканалу ATR Лілі Буджурової та Ельзари Іслямової, а також в офісі каналу в Сімферополі та в помешканнях власника ATR Ленура Іслямова й на його підприємствах. Ленур Іслямов назвав дії ФСБ «помстою за те, що не прийняв правила гри Путіна по Криму».

comments powered by Disqus